Valheim hitem na Steamie. Nowa gra o wikingach zbiera przytłaczająco pozytywne oceny

Valheim hitem na Steamie. Nowa gra o wikingach zbiera przytłaczająco pozytywne oceny

Valheim
Valheim
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
08.02.2021 16:02

Wikingowie wyruszyli na kolejny podbój. Tym razem zagarnęli listę hitów Steama, a to wszystko za sprawą nowej gry survivalowej - Valheim. Tytuł ukazał się w zeszłym tygodniu w early access i od tej pory jest na szczycie listy bestsellerów.

"Valheim" to niezależna produkcja przeznaczona dla 1 osoby lub grup od 2 do 10 graczy. Akcja została umieszczona w świecie inspirowanym kulturą nordycką, a w grze będziemy walczymy o przetrwanie na różne sposoby - zdobywając pożywienie i surowce, budując i umacniając twierdze oraz oczywiście walcząc z niezliczonymi przeciwnikami. Wszystko dla chwały Odyna. 

Od podobnych tytułów, jak chociażby "Ark", "Valheim" odróżnia ją to, że PvP jest tutaj opcjonalne, a rozgrywka skupia się przede wszystkich na kooperacji pomiędzy graczami, którzy muszą łączyć siły w walce z potworami. 

Mimo że "Valheim" wciąż jest we wczesnym dostępie, to prezentuje się naprawdę solidnie. Wyróżnia ją bardzo klimatyczna oprawa audiowizualna, chociaż widać, że wciąż wymaga ona jeszcze szlifów. W early access twórcy mają zamiar dopracować crafting, dodać kolejnych przeciwników (w tym potężnych bossów), nowe bronie i elementy do budowy twierdz i innych struktur. 

"Valheim" ukazało się 2 lutego we wczesnym dostępie i wystarczyło kilka dni, by gra znalazła się na szczycie listy hitów Steama. Sprzedaż sprzedażą - a oceny? Do tej pory na Steamie ukazało się ponad 9,5 tys. recenzji, z których aż 96 proc. jest pozytywnych. 

Valheim
Valheim© Materiały prasowe

Gra dostępna jest we wczesnym dostępie za ok. 70 zł, chociaż deweloperzy zaznaczyli, że cena może wzrosnąć, gdy gra wyjdzie z wczesnego dostępu. W momencie pisania tego artykułu była również najlepiej sprzedającą się grą i przebiła na Steamie pod kątem popularności wiele darmowych hitów.

O popularności świadczy również to, że liczba jednocześnie zalogowanych graczy krótko po premierze przekroczyła 130 tys. osób. 

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)