This War of Mine za darmo. To pomysł Ministerstwa Edukacji i Nauki

Ministerstwo Edukacji i Nauki stawia na kształcenie młodzieży przez gry cyfrowe i udostępnia za darmo arcydzieło firmy 11 bit studios. Produkcja polskiego studia już wcześniej została wpisana do kanonu lektur szkolnych.

This War of Mine: Final Cut
This War of Mine: Final Cut
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

28.06.2022 | aktual.: 28.06.2022 15:53

This War of Mine to gra, która jest lekturą szkolną

This War of Mine to niezwykle udana produkcja polskiej firmy 11 bit studios. Co ważne, tytuł został wpisany na listę lektur szkolnych, co samo w sobie było pierwszą taką sytuacją w historii. This War of Mine zostało docenione przez recenzentów, jak i obecne na całym świecie środowisko graczy.

This War of Mine to manifest antywojenny

Nie jest to gra "łatwa, prosta i przyjemna". Dzieło polskiego studia to swego rodzaju antywojenny manifest (jakże potrzebny w tych czasach), który ukazuje okrucieństwa wojny z perspektywy starającego się przetrwać bezbronnego cywila. This War of Mine zmusza do refleksji, a nauczyciele sięgali po ten materiał, by prowadzić lekcje z młodzieżą.

This War of Mine za darmo
This War of Mine za darmo© Polygamia

Ministerstwo Edukacji i Nauki udostępnia tytuł za darmo

Ministerstwo Edukacji i Nauki informuje, ze This War of Mine - w wersji Final Cut na komputery osobiste - jest od teraz dostępne całkowicie za darmo. To doskonała okazja, by zapoznać się z tym tytułem. Na rządowej stronie można dowiedzieć się, czym umotywowana była ta decyzja. Gry cyfrowe, obecnie, to coś więcej, niż zwykły "zabijacz czasu". W tym miejscu warto zaznaczyć, że nie jest to pierwszy raz, kiedy polski rząd wykorzystuje nowe technologie w celach edukacyjnych. Na platformie Steam możemy pobrać bezpłatnie Gra Szyfrów, która powstała z inicjatywy Instytutu Pamięci Narodowej.

Gry wideo stanowią jeden z kluczowych elementów współczesnej kultury i chociaż jeszcze kilkadziesiąt lat temu wydawałoby się to nieprawdopodobne, dzisiaj - za sprawą fenomenalnego rozwoju technologii i poetyki gier - mogą one realnie wpływać na nasze życie. Zachęcamy do szerokiego włączania gier edukacyjnych w proces dydaktyczny uczniów. Włączanie gier do systemu edukacji pozwala na przekazywanie wiedzy w sposób atrakcyjny dla ucznia, rozwijanie umiejętności miękkich i poszerzanie granic wyobraźni.

Ministerstwo Edukacji i Nauki 

Ambitne plany 11 bit studios

Tytuły polskiej firmy są znane na całym świecie. Dość wspomnieć o Frostpunk, czyli grze strategiczno-survivalowej. 11 bit studios nie zatrzymuje się i w trakcie PC Gaming Show 2022 zaprezentowało zupełnie nowy projekt - Alters. Natomiast wydawnicze skrzydło firmy jest współodpowiedzialne za Projekt Vitriol, który zabierze nas w ezoteryczną podróż do Warszawy, będącej pod panowaniem Rosjan.


Sebastian Barysz, dziennikarz Polygamii

Wybrane dla Ciebie
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.