The Alters. Twórcy This War of Mine i Frostpunk prezentują nową grę

The Alters. Twórcy This War of Mine i Frostpunk prezentują nową grę

The Alters
The Alters
Źródło zdjęć: © YouTube
13.06.2022 12:49

Polska firma 11 bit studios zaprezentowała nową grę podczas PC Gaming Show 2022. The Alters to historia Jana Dolskiego - prostego pracownika fizycznego, który musi nawiązać współpracę z różnymi wersjami samego siebie.

11 bit studios, zespół odpowiedzialny za This War of Mine oraz Frostpunk, zgodnie z zapowiedzią ujawnił nowy projekt w trakcie PC Gaming Show 2022. The Alters to nowe IP, które ma czerpać elementy znane z wielu różnych gatunków. Głównym bohaterem produkcji jest Jan Dolski - pracownik fizyczny, który został zmuszony do awaryjnego lądowania na odległej planecie. Jak podkreślają twórcy, jest to "tytuł powstający w duchu wyznawanej przez firmę filozofii gier z drugim dnem".

Ten swego rodzaju "filozoficzny sznyt" jest doskonale widoczny w The Alters. Twórcy poprzez swoją grę, chcą ukazać znaczenie małych, pozornie nieistotnych decyzji, które ostatecznie kształtują całe nasze życie. Główny bohater, by przetrwać, potrzebuje wielu rąk do pomocy i w tym celu zaczyna tworzyć alternatywne wersje samego siebie - czyli altersów.

Nazywamy ich tak, ponieważ nie są oni klonami. To alternatywne wersje tej samej osoby. Każdy z nich ma inny zestaw umiejętności niezbędnych do osiągnięcia sukcesu, ale gracze muszą też o nich wszystkich zadbać. Każdy ma też niepowtarzalną osobowość, wynikającą z indywidualnej drogi życiowej. Jak przebiegają te ścieżki życia i jak budowane są te relacje - to zależy wyłącznie od Ciebie.

Tomasz Kisilewicz Game Director The Alters

The Alters powstaje od niemal 3 lat, a zespół wykorzystuje silnik Unreal Engine. Co prawda nie zostało dokładnie sprecyzowane do jakiego gatunku należy gra, jednak należy spodziewać się doznań podobnych do tych, które towarzyszą klasycznym sci-fi. Aktualnie nie znamy daty premiery. Ciekawym "smaczkiem" jest wykorzystanie w zwiastunie utworu "Black and White" zespołu Kombi.


Sebastian Barysz, dziennikarz Polygamii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)