Świetna sprzedaż Resident Evil Village. Serial na Netfliksie może tylko pomóc

Świetna sprzedaż Resident Evil Village. Serial na Netfliksie może tylko pomóc

Resident Evil Village
Resident Evil Village
08.07.2021 13:50

Capcom opublikował dane dotyczące sprzedaży Resident Evil Village. Jest się z czego cieszyć - to najlepiej sprzedająca się odsłona serii. Dziś na Netfliksie zadebiutował też serial, Resident Evil: Infinite Darkness. Lepszej reklamy nie będzie.

Resident Evil Village po dwóch miesiącach od premiery rozszedł się w 4,5 miliona egzemplarzy. 3 miliony kopii sprzedano po 20 dniach. Poprzednia część serii, Resident Evil 7, od momentu premiery w 2017 sprzedała się w 9 milionach egzemplarzy. Widać, że są spore szanse na przebicie tego wyniku. Szczególnie że w ciągu pierwszych dziewięciu tygodni sprzedało się o blisko milion mniej kopii niż w przypadku Village.

Już zapowiedziano, że Resident Evil Village otrzyma DLC, jednak jest ono dopiero w produkcji. Jego premiera na pewno wpłynie na sprzedaż podstawowej wersji gry, ale skoku popularności serii spodziewać się można wcześniej.

Wszystko za sprawą serialu, za którego produkcję odpowiada Netflix. Już dziś, czyli 8 lipca 2021 na platformie wylądowała produkcja zatytułowana Resident Evil: Infinite Darkness. O tym, że popularny serial może bardzo dobrze zadziałać na sprzedaż gry, przekonaliśmy się, chociażby na przykładzie Wiedźmina, który zyskał drugie życie po komercyjnym sukcesie serialu Netfliksa.

Wszystkie gry z serii Resident Evil sprzedały się łącznie w 100 milionach egzemplarzy w ciągu 25 lat od premiery jej pierwszej odsłony.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)