Sukces Techlandu. Seria Dying Light sprzedała się w milionach egzemplarzy

Dying Light 2
Dying Light 2
Źródło zdjęć: © Steam

31.01.2023 14:42, aktual.: 22.03.2023 10:20

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Techland chwali się wynikami sprzedażowymi serii Dying Light. 30 mln sprzedanych egzemplarzy to powód do dumy dla polskiego dewelopera, jednak Techland nie zamierza spocząć na laurach. W drodze jest kolejna gra z otwartym światem.

Marka Dying Light na dobre ugruntowała swoją pozycję w branży oraz w świadomości graczy. W ubiegłym roku zadebiutowała druga odsłona serii, czyli Dying Light 2: Stay Human, która spotkała się z pozytywnym odbiorem.

Dying Light 2 doczekało się nawet pełnoprawnego DLC, a pewne doniesienia wskazują na to, że Dying Light 3 to nie jest coś nieosiągalnego. To nie powinno dziwić, jeśli uwzględnimy wyniki sprzedażowe.

Seria Dying Light ma się dobrze

W ciągu pierwszego miesiąca od premiery, Dying Light 2 sprzedało się w liczbie 5 mln kopii na całym świecie. Pierwszy Dying Light mógł pochwalić się wtedy łącznym wynikiem na poziomie 20 mln sprzedanych egzemplarzy, co razem dało 25 mln. Tak kształtowała się sprzedaż w ubiegłym roku.

Ten wynik to oczywiście przeszłość, bowiem Paweł Marchewka – prezes Techlandu – "zaktualizował" ten wynik w rozmowie z PAP Biznes.

Wyniki sprzedażowe na poziomie 30 mln kopii franczyzy Dying Light to potwierdzenie ogromnego zaufania i zaangażowania społeczności naszych graczy. Trudno o lepszą motywację dla twórców rozrywki. To paliwo dla całego zespołu Techland do dalszego wspierania Dying Light, ale też intensywnych prac nad rozwojem naszego nowego IP open - world osadzonego w uniwersum fantasy.

Paweł Marchewkaprezes Techlandu

Nowa gra z otwartym światem od Techlandu

O jakim projekcie mówi prezes Techlandu? Nowa gra skrywa wiele tajemnic i niewiele można aktualnie powiedzieć. Wiemy, że będzie to "epicka historia fantasy osadzona w ogromnym otwartym świecie" i jednocześnie będzie to "prawdziwie next-genowe doświadczenie".

Sebastian Barysz, dziennikarz Polygamii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)