Dying Light 2 - przegląd recenzji. Krytycy docenili dzieło Techlandu

Chociaż premiera Dying Light 2 dopiero 4 lutego 2022 roku, tytuł już teraz zbiera masę pozytywnych recenzji. Grę docenili krytycy na całym świecie, co powinno zaostrzyć apetyty graczy na najnowszą produkcję Techlandu. Chociaż nie wszyscy mają podobne zdanie.

Dying Light 2
Dying Light 2
Źródło zdjęć: © Polygamia.pl
Karolina Kowasz

Gra Dying Light 2 ma być dostępna na wszystkich platformach - poza PC tytuł ukaże się także na PS4 i PS5, Xboxa One i Xboxa Series X/S. W przyszłości planowana jest również premiera na przenośnej konsoli Nintendo Switch.

Chociaż ci ostatni będą musieli jeszcze poczekać, Paweł Hekman zapewnia, że mają na co. O ile tytuł ma swoje problemy, o tyle z pewnością jest bardzo mocną produkcją, w którą koniecznie trzeba zagrać. Podobną opinię mają także inne serwisy branżowe.

PC Gamer - 84/100

Serwis PC Gamer, po godzinach spędzonych w grze, zdecydował się wystawić notę 84 punktów na 100 możliwych. Zdaniem recenzenta Dying Light 2 to ogromny i ekscytujący plac zabaw chrupiącej, kinetycznej, dwunożnej walki i satysfakcjonującego parkouru z perspektywy pierwszej osoby. Zwraca jednak uwagę, że po drodze na gracza czeka wiele mało zabawnych historii, a sama gra długo się rozkręca. Jest jednak w pełni warta zagrania.

Gry-Online - 8.5/10

Świetne noty Dying Light 2 otrzymał także od rodzimego serwisu Gry-Online. Już na początku recenzji możemy się dowiedzieć, że mimo technicznych problemów, to naprawdę zapadająca w pamięć przygoda.

Recenzent zauważa, że świat w grze wciąga naprawdę mocno. Gra zachęca do eksploracji każdego kąta, ale nie ucieka także przed stawianiem gracza przed koniecznością podejmowania trudnych decyzji. Także walka sprawia dużo radości i daje satysfakcję ze zwycięstwa. Oczywiście, nie wszystko udało się odpowiednio wdrożyć, jednak przy całokształcie są to drobnostki.

Dying Light 2
Dying Light 2

PPE - 8/10

Na wysoką notę Dying Light 2 zasłużył także od recenzenta PPE. Redaktor zauważa, że gracz musi koniecznie brać pod uwagę zmieniający się cykl dnia i nocy. Ma on spory wpływ na rozgrywkę, bowiem, jak łatwo się spodziewać, w mroku dużo łatwiej natknąć się na spore hordy wrogów.

Autor recenzji podkreśla, że po spędzeniu z Dying Light 2 około 35 godzin jest pewien jednego – twórcy opracowali książkową kontynuację, którą pokochają fani oryginału. To dla nich powstała ta gra.

Wccftech - 8/10

Taką samą ocenę wystał produkcji także serwis Wccftech. Recenzent uważa, że Dying Light 2 to kolejny ekscytujący parkour i plac zabaw z zombie od Techlandu, który udowodnił, że ludzie w studio są zdolnymi deweloperami.

Jako dodatkową zaletę produkcji serwis podaje wiele możliwości dostosowania. Ci, którzy szukają bardziej hardkorowych wrażeń z parkour, mogą wyłączyć takie opcje, jak wspomaganie lądowania, automatyczne chwytanie krawędzi i wspomaganie upadku z krawędzi.

VGC - 3/5

Nieco gorszą notę zdecydował się wystawić produkcji serwis VideoGamesChronicle. Z recenzji możemy się dowiedzieć, że tytuł szybko przestaje być grą o walce z zombie. To, co zaczyna się jako napięta walka o przetrwanie, która zachęca do śmiertelnego strachu przed ciemnością, szybko zamienia się w dość ogólną grę z otwartym światem, z dużą mobilnością, w której zdarzają się zombie. Ich obecność, podobnie jak wiele rzeczy w Dying Light 2, po prostu nie ma znaczenia.

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.