Dying Light 3 - pierwsze doniesienia. Gra może być inna od poprzednich

Dying Light 2
Dying Light 2
Źródło zdjęć: © Steam

16.05.2022 15:40, aktual.: 23.05.2022 13:21

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Za nami premiera gry Dying Light 2: Stay Human, autorstwa naszej rodzimej firmy Techland. Główny projektant rozgrywki, Tymon Smektała, podzielił się pewnymi spostrzeżeniami. Pojawiają się pierwsze wzmianki o Dying Light 3.

Dying Light 2 został ciepło przyjęty przez recenzentów oraz społeczność graczy. Tytuł zdobył uznanie i jest konsekwentnie rozwijany. Podobnie sprawa wygląda z pierwszą częścią serii, czyli Dying Light, które dostało next-genową aktualizację, a właściciele podstawowej wersji gry otrzymują darmowe ulepszenie do Edycji Rozszerzonej.

Głównym projektantem Dying Light 2 jest Tymon Smektała, który w wywiadzie dla VGC powiedział, co chciałby potencjalnie zmienić w Dying Light 3.

Jedna rzecz jest taka, że jeśli będziemy tworzyć Dying Light 3, to chciałbym, aby główny bohater zaczynał z większymi oraz lepszymi umiejętnościami i zdolnościami początkowymi. W zasadzie zastosowaliśmy w [Dying Light 2] to samo podejście, co w pierwszej części gry, gdzie gracz zaczynał dość słabo, a potem dalej się rozwijał.

Oznacza to, że gdyby Dying Light 3 powstał, to gracze dysponowaliby na starcie znacznie bardziej rozbudowanym zestawem umiejętności. Tymon Smektała zaznacza, że "jest to coś, co chciałbym poprawić, gdy patrzę na Dying Light 2 z perspektywy trzech miesięcy po premierze". Prace nad kolejną częścią serii nie są oficjalnie potwierdzone. W lutym bieżącego roku obok Dying Light 2 zadebiutował również Horizon Forbidden West i w tym przypadku możemy z większym przekonaniem powiedzieć, że kolejna część serii, Horizon 3, powstanie w przyszłości.


Sebastian Barysz, dziennikarz Polygamii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)