Sony w tarapatach. Pozew zbiorowy trafił do sądu

Sezon na pozwy zbiorowe w USA w pełni. Sony dołącza do Nintendo, Valve czy CD Projekt Red. Najnowszy przypadek dotyczy dryfujących analgów w padzie DualSense.

PlayStation 5 pad DualSense
PlayStation 5 pad DualSense
Źródło zdjęć: © Polygamia | Piotr Urbaniak

15.02.2021 15:43

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

O problemach padów DualSense pisałem przed weekendem. Dryfujące analogi doskwierają graczom coraz częściej. Zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych. I coś, co początkowo wydawało się tylko groźbą, dość szybko stało się faktem. Pozew zbiorowy trafił do jednego z nowojorskich sądów.

Dokumenty złożyła kancelaria Chimicles Schwartz Kriner & Donaldson-Smith. Zdaniem prawników padu DualSense są zbyt wadliwe, żeby mowa była o przypadku. Pod lupę ma trafić również podejście Sony przy rozpatrywaniu gwarancji. Internauci niejednokrotnie zgłaszali, że procedura, choć pozornie prosta i przejrzysta, potrafiła z niejasnych powodów się przeciągać.

W pozwie pad do PlayStation 5 określany jest mianem "wadliwego" i zawierającego "usterkę powodującą, że postacie poruszają się po ekranie bez polecenia".

Nie jest to pierwszym pozew tego typu w karierze kancelarii Chimicles Schwartz Kriner & Donaldson-Smith. Ci sami prawnicy byli pierwszymi, którzy skierowali do sądu podobną sprawę, ale dotyczącą dryfujących Joy-Conów dołączanych do konsoli Nintendo Switch.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
playstation 5dualsensewiadomości
Komentarze (5)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.