Nowy Switch? Nintendo zaprzecza

Nowy Switch? Nintendo zaprzecza

Nowy Switch? Nintendo zaprzecza
01.02.2021 20:21

Wokół raportu za trzeci kwartał fiskalny 2021 Nintendo po raz kolejny zdementowało plotki o nowej konsoli.

Nintendo ma powody do zadowolenia. Jak wynika z najnowszego raportu finansowego firmy, okres od października do grudnia 2020 był jednym z najlepszych finansowo w historii firmy. Dzięki bardzo dobrej sprzedaży Switcha Nintendo udało się wypracować przychody na poziomie ponad 600 miliardów jenów (ponad 21 miliardów złotych). Jak podaje branżowy analityk Daniel Ahmad, był to drugi najlepszy finansowo kwartał w historii Nintendo.

Duża w tym zasługa fenomenalnej sprzedaży Nintendo Switcha, który w tym okresie znalazł aż 11,57 miliona nabywców. Od premiery konsoli Nintendo trafiła zaś ona już do 80 milionów graczy. Tym samym udało jej się pobić wynik 3DS-a.

Olbrzymia popularność Switcha pozwala przypuszczać, że nieprędko zniknie on z rynku. Ale jako że od jego premiery miną w tym roku 4 lata, można by przypuszczać, że Nintendo zdecyduje się na jakieś odświeżenie konsoli czy wydanie wersji Pro. O możliwości jej pojawienia się na rynku mówiło się w ostatnich latach wielokrotnie.

Wygląda jednak na to, że japońska firma nie ma takich planów - przynajmniej jeżeli wierzyć jej prezesowi. Jak podaje pracujący dla agencji Bloomberga Takashi Mochizuki, CEO Nintendo Shuntaro Furukawa powiedział, że firma nie planuje żadnych oświadczeń na temat nowego modelu Switcha w najbliższym czasie.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)