Sony podało, ile symboli PlayStation jest na padzie DualSense

Yujin Morisawa i Takeshi Igarashi, projektanci Sony odpowiedzialni za wygląd PlayStation 5 zdradzili, jak tworzyli i wybierali wzór ukryty m.in. na padzie DualSense.

PS5
PS5
Źródło zdjęć: © Polygamia.pl | Paweł Hekman

Jeden z najfajniejszych patentów wizualnych jakie znajdziecie na PlayStation 5 to poukrywane i ekstremalnie małe kwadraty, trójkąty, kółka i krzyżyki. Designerzy z Sony umieścili je m.in. na wewnętrznych elementach obudowy, z tyłu pada DualSense czy na pleckach pilota do PS5.

Wzory PlayStation na urządzeniach Son

  • Wzory PlayStation na urządzeniach Sony
  • Wzory PlayStation na urządzeniach Sony
  • Wzory PlayStation na urządzeniach Sony
[1/3] Wzory PlayStation na urządzeniach SonyŹródło zdjęć: © Polygamia.pl | Paweł Hekman

Za wygląd PlayStation 5 odpowiadali Yujin Morisawa i Takeshi Igarashi, główny projektanci konsoli oraz kontrolera. Dotychczas nie zdradzali zbyt wielu szczegółów z samego procesu tworzenia. Dziś dowiadujemy się, że na każdym padzie znajduje się 40 tysięcy charakterystycznych znaków. Tył pada tworzą dwie warstwy położone jedna na drugiej. Z wyliczeń The Verge wynika, że pierwsza z nich ma wysokość 15 mikronów, druga 30.

Prace nad wzorem do PS5

  • Prace nad wzorem do PS5
  • Prace nad wzorem do PS5
[1/2] Prace nad wzorem do PS5Źródło zdjęć: © Polygamia.pl

Aby osiągnąć efekt końcowy potrzebny był szereg testów. Tekstura wzoru nie mogła bowiem powodować otarć, jednocześnie zapewniając odpowiednią przyczepność. Warto przy tym dodać, że cały wzór został najpierw ręcznie naszkicowany. A w zasadzie kilka ich wariantów, które później zostały zdigitalizowane i poddane szeregowi testów.

Trzeba przyznać, że efekt końcowy wypada rewelacyjnie. I chyba spodobał się twórcom bo "znaczki" zostały finalnie umieszczone na każdym urządzeniu, które można kupić do PlayStation 5.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
playstation 5ps5dualsense

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (8)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.