Sony chwali się liczbami. PlayStation 5 schodzi, jak ciepłe bułeczki

PS5
PS5

28.10.2021 14:01

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Znalezienie konsol PlayStation 5 na półkach sklepowych nadal graniczy z cudem, ale nie przeszkadza to śrubować kolejne rekordy sprzedażowe. Tak przynajmniej wynika z kwartalnego raportu finansowego Japończyków.

Przejrzeliśmy raport kwartalny Microsoftu, czas rzucić okiem na obóz Sony. A dokładniej do działu zajmującego się PlayStation. Tam szampany wystrzeliły bowiem najgłośniej.

Powodów do świętowania Sony ma kilka. Od początku lipca do końca września udało się bowiem zaliczyć najlepszy wynik finansowy w historii firmy. W ciągu ostatnich trzech miesięcy PlayStation wypracowało 5,86 miliarda dolarów przychodów oraz przyniosło 0,75 mld dol. zysków.

Ten sam kwartał jest drugim najlepszym jeśli chodzi o sprzedaż konsol PS5. Tych rozeszło się 3,3 mln sztuk, ustanawiając ogólny wynik 13,4 mln. A cały czas, choć znacznie spokojniej, sprzedaje się też PlayStation 4, które znalazło 200 tysięcy nabywców, dokładając cegiełkę do ogólnej puli, która wynosi już 116,6 mln sztuk.

Sony nie może też narzekać na słupki związane z grami. W sumie rozeszło się 76,4 mln gier, a co dziesiąta była produkcją ekskluzywną. W raporcie nie mogło zabraknąć danych dotyczących abonamentu PS Plus. Obecnie z usługi miesięcznie korzysta ponad 104 miliony aktywnych użytkowników.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (54)