Xbox z rekordowymi zarobkami. Konsole Series X/S okazały się strzałem w dziesiątkę

Phil Spencer
Phil Spencer

28.10.2021 10:33

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Marka Xbox zalicza najlepszy pierwszy kwartał fiskalny w swojej historii. To zasługa przede wszystkim ogromnego wzrostu sprzedaży konsol w bieżącym roku.

Marka Xbox zanotowała rekordowy pierwszy kwartał fiskalny. Rok podatkowy 2022 rozpoczął się wraz z początkiem lipca. Microsoft może cieszyć się z wyników osiągniętych przez Xbox w pierwszym jego kwartale. Przychody marki Xbox wynosiły 3,593 miliarda dolarów. To o 501 milionów dolarów, czyli 16 procent, więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. Jest to zasługa przede wszystkim ogromnego wzrostu sprzedaży konsol.

Xbox rósł na różnych polach. Jednak wzrost sprzedaży gier, DLC i subskrypcji wyniósł raptem 2 procent. Natomiast jeśli chodzi o sprzedaż sprzętu, było o wiele lepiej. W porównaniu do zeszłego roku konsole sprzedały się o 166 procent lepiej.

Wynika to rzecz jasna z faktu, że w pierwszym kwartale zeszłego roku podatkowego mieliśmy do czynienia z końcem cyklu życia Xboxa One, podczas gdy teraz Xbox Series X|S ciągle nabiera rozpędu.

Biorąc pod uwagę, że sprzęty elektroniczne sprzedają się obecnie bardzo dobrze, wynik ten może utrzymywać się na zadowalającym poziomie w nadchodzących kwartałach. Niedobór konsol na rynku może zachęcać graczy do szybszego podejmowania decyzji zakupowych.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (38)