Wszystkie gry z PS3 do uruchomienia w emulatorze. Ważny krok dla konsolowych gier na PC

Uncharted 2
Uncharted 2

21.10.2021 19:24

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jeszcze nie wszystkie gry działają całkowicie poprawnie, ale 100% tytułów z PlayStation 3 przynajmniej uruchamia się na emulatorze RPCS3. Dla entuzjastów emulacji to z pewnością ważna wiadomość.

Jak ogłosili na Twitterze twórcy emulatora RPCS3, pozwalającego uruchamiać na PC gry z PlayStation 3, nie ma już tytułów na platformę Sony, których emulator nie jest w stanie przynajmniej uruchomić. To ważny krok w ciągłym dążeniu do zapewnienia możliwie najbardziej bezawaryjnego działania emulacji.

Jest to informacja o tyle istotna, że twórcy emulatora (rzecz jasna) nie dysponują oficjalnym kodem Sony. Muszą więc samodzielnie testować wszystkie gry i usuwać ewentualne problemy z ich kompatybilnością. 

Dzięki ich pracy aktualnie 63,53% (2054) gier na PlayStation 3 można przejść na emulatorze w całości bez żadnych problemów. Kolejne 30,53% (987) działa, ale zawiera błędy uniemożliwiające ich ukończenie lub poważne problemy z wydajnością. W przypadku 5,75% (186 gier) możliwe jest tylko obejrzenie menu początkowe, a 0,19% (czyli 6 gier) wyświetla czarny ekran (ale technicznie działa). Nie ma zaś już takich, które w ogóle się nie inicjalizują.

Praca twórców emulatora, choć można na nią patrzeć różnie (i oczywiście nie zalecamy korzystać z niej do uruchamiania nielegalnie pozyskanych gier) jest z pewnością ważna z punktu widzenia zachowania historii gier. Wraz z upływem czasu działających konsol będzie mniej, gry staną się coraz trudniejsze w zdobyciu, a możliwość zarchiwizowania ich i uzyskania do nich dostępu za pośrednictwem emulatora może być w przyszłości coraz bardziej ważna.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)