Scenariusz Spy Huntera pisany od nowa

Marek Pluta

18.04.2005 16:57, aktual.: 02.07.2009 05:57

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W przemyśle filmowym, scenariusze nowych produkcji trzyma się w ścisłej tajemnicy, by potem dla widzów gotowy obraz był niespodzianką. Znane są jednak przypadku "wycieku" scenariuszy do sieci, co potem zmusza producentów do ich zmiany.

Tak co prawda nie zdarzyło się w przypadku nowego filmu Spy Hunter, powstającego na bazie popularnej gry, znanej jeszcze z komputerów 8-bitowych, ale jego scenariusz musi zostać przepisany. Jego autorem był Zak Penn, znany m.in. z X2, czy Elektry, jednak Universal uznał, że nie dzieło nie jest satysfakcjonujące. Dlatego pracę postanowiono powierzyć teraz dla Stuarta Beattie, który był wcześniej autorem scenariuszy do Collateral, czy Piraci z Karaibów.

Spy Hunter jest reżyserowany przez mistrza filmów akcji, samego Johna Woo, a główną rolę zagra w nim znany wrestler Dwayne "The Rock" Johnson. Wcieli się on w Alec'a Sect'a, byłego pilota wojskowego, który został zwerbowany przez elitarną agencję rządową, by zniszczyć pewien kartel narkotykowy dążący do dominacji nad światem. Nasz bohater będzie korzystał z bojowego pojazdu G-6155 Interceptor, mogącego zmieniać swe kształty.

Premierę Spy Hunter'a ustalono na lato przyszłego roku.

Źródło artykułu:WP Gry
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)