PUBG za darmo. To ważny dzień dla fanów gatunku

Strona głównaPUBG za darmo. To ważny dzień dla fanów gatunku
12.01.2022 13:26
PUBG: Battlegrounds za darmo
PUBG: Battlegrounds za darmo
Źródło zdjęć: © pubg.com

PUBG, czyli popularne Playerunknowns's Battlegrounds od 12 stycznia przechodzi na model free to play. Gra, która zapoczątkowała modę na gatunek battle royale stara się wrócić na salony. Kto nie grał, w końcu może spróbować. Za darmo.

PUBG od teraz będzie dostępny za darmo. Po kilku latach od premiery jedna z najpopularniejszych gier gatunku battle royale przechodzi na model free to play. Gra rozeszła się w dziesiątkach milionów egzemplarzy, ale jak widać dla twórców to za mało.

Aby nawiązać rywalizację z takimi tytułami jak Call of Duty: Warzone czy z niewątpliwym królem kategorii, czyli Fortnite, trzeba zdecydowanych środków. Dlatego twórcy PUBG poszli za ciosem i po tym jak za darmo udostępnili wersję mobilną gry, zrobili dokładnie to samo z jej pierwowzorem.

W efekcie od 12 stycznia 2022 roku PUBG stał się produkcją w pełni darmową, nazywającą się od teraz PUBG: Battlegrounds. Bezpłatnie można w nią zagrać na komputerach osobistych, PS5, Xbox Series X|S, PS4 i Xbox One. Ponadto tytuł można od teraz za darmo ogrywać, korzystając z Google Stadia.

Biorąc pod uwagę popularność wersji płatnej gry, odpowiednio poprowadzony rozwój produkcji w formacie free to play może przywrócić grze blask. Nie można jednak zapominać, jak dużą popularnością cechują się takie tytuły jak Apex Legends, czy wspomniane wcześniej COD: Warzone i Fortnite. Konkurencja jest silna.

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)