Call of Duty Warzone. Activision pozywa firmę oferującą cheaty

Call of Duty Warzone. Activision pozywa firmę oferującą cheaty

Call of Duty Black Ops Cold War
Call of Duty Black Ops Cold War
Źródło zdjęć: © Activision
05.01.2022 11:53

Activision chce zrobić porządek z cheaterami w Call of Duty: Warzone. Z tego względu 4 stycznia przedsiębiorstwo złożyło pozew przeciwko jednej z największych firm oferujących narzędzia do oszukiwania w COD. Chodzi o EngineOwning.

Activision rozpoczyna 2022 rok od wielkiego sprzątania. Firma EngineOwning, która oferuje cheaty do Call of Duty: Warzone, będzie musiała niebawem odwiedzić sąd. Jak donosi redakacja PC Gamer, twórcy popularnej strzelanki 4 stycznia złożyli bowiem przeciwko dostawcom cheatów pozew w Central District of California.

EngineOwning to gruba ryba jeśli chodzi o oferowane oprogramowanie wspomagające. W swojej ofercie mają boty, hacki i cheaty do licznych tytułów, jak choćby gry z serii Battlefield, Star Wars Battlefront 2, Titanfall 2 czy też Halo Infinite.

W przypadku Call of Duty: Warzone nieuczciwi gracze mogli dzięki wspomnianej firmie zaopatrzyć się w aimboty ułatwiające celowanie, triggerboty, dzięki którym gracz oddaje strzały dokładnie wtedy, gdy namierzy przeciwnika, czy wallhacki umożliwiające widzenie przez ściany. Oprócz tego w ofercie można było znaleźć choćby oprogramowanie redukujące odrzut broni.

Na razie nie wiadomo, czy kroki podjęte przez Activision przyniosą jakikolwiek skutek. Jest to jednak pozytywny sygnał dla wszystkich uczciwych graczy - firma stara się likwidować nie tylko samych oszustów, ale też źródła pozwalające na pozyskiwanie oprogramowania psującego rozgrywkę.

Dziennikarze PC Gamer donoszą jednak, że Activision ma też chrapkę na duże pieniądze. Ich zdaniem wydawca chce domagać się zysków od pozwanej firmy lub maksymalnego odszkodowania, na które pozwala prawo. Chodzi o 2500 dolarów za każde naruszenie spowodowane działaniem EngineOwning.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)