PS5 nadal będzie otrzymywać tytuły ekskluzywne. Deklaracja Sony

PS5 nadal będzie otrzymywać tytuły ekskluzywne. Deklaracja Sony

Hermen Hulst, szef PlayStation Studios
Hermen Hulst, szef PlayStation Studios
Źródło zdjęć: © PlayStation Blog
21.08.2021 20:08

Szef PlayStation Studios, Hermen Hulst, poinformował o planach Sony dotyczących tytułów ekskluzywnych. Wiemy, że PS5 będzie je otrzymywać. Wiemy też, co z pecetami.

Wiadomo już, jakie są plany Sony dotyczące tytułów ekskluzywnych na PS5. Szef PlayStation Studios, Hermen Hulst, przyznał w wywiadzie dla serwisu Game Informer, że japońska firma nie zamierza rezygnować z tytułów na wyłączność.

Od jakiegoś czasu widzimy zmiany w podejściu Sony do ekskluzywności. Na komputery osobiste trafiły tak głośne tytuły ze stajni PlayStation Studios jak Horizon Zero Dawn i Days Gone, a niebawem pojawi się na nich też Uncharted 4: Kres złodzieja. Hermen Hulst twierdzi jednak, że priorytetem dla Japończyków pozostają konsole.

- Zazwyczaj mijają dwa lata między wydaniem gry na naszej platformie a wydaniem na PC. Możecie nam jednak wierzyć, że będziemy kontynuować budowanie definiującej platformę ekskluzywnej zawartości na PlayStation - to jeden z powodów, dla których istniejemy. To naprawdę ważne dla nas, by wyciskać maksimum z naszych platform, tworzyć dla niej okno wystawowe i pozwolić publiczności zobaczyć jak te świetne funkcje przyczyniają się do całego doświadczenia - skomentował Hulst.

Mimo wszystko tytuły Sony nie trafią na Xboxa. Jedynym wyjątkiem jest MLB The Show, ale jak wyjaśniał Hulst, wydawcą tej gry jest MLB Advanced Media, a nie żadna firma zależna od Sony.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)