Nintendo Switch zdominowało PS5. W Japonii nie ma mowy o konkurencji

Nintendo Switch zdominowało PS5. W Japonii nie ma mowy o konkurencji

Nintendo Switch
Nintendo Switch
Źródło zdjęć: © Unsplash.com
16.08.2021 11:43

Nintendo Switch to fenomen. W Japonii PS5 nie może nawet mierzyć się z sukcesem konsoli Wielkiego N. Switch absolutnie zdominował tamtejsze listy sprzedaży.

W Polsce Nintendo Switch często traktowane jest jako ciekawostka, czy platforma do mniej poważnego grania. Znacznie bardziej doceniamy produkty Sony, w tym najnowszą konsolę, czyli PS5, która osiąga dobre wyniki sprzedażowe. W Japonii, czyli ojczyźnie obu konsol, sprawa ma się całkowicie inaczej.

Nintendo Switch jest tam obecnie bezkonkurencyjne. Pierwszy raz od 1988 roku jedna konsola zdominowała listę najlepiej sprzedających się gier w zestawieniu Famitsu. Wszystkie 30 pozycji zajmują tam produkcje przeznaczone na Nintendo Switch. Zestawienie otwiera Minecraft, a na 30 pozycji możemy znaleźć Super Mario Maker 2.

Sukces Nintendo Switch

Świetne wyniki sprzedażowe mogą wynikać z kilku kwestii. Po pierwsze - sporo graczy wciąż korzysta z PS4, podczas gdy PS5 dopiero niedawno rozpoczęło swój żywot. Sprawia to, że na najnowsze konsole Sony nie ma wielu dedykowanych gier, baza graczy jest ograniczona, a sprzedaż poszczególnych tytułów dzieli się między PlayStation 4 i PlayStation 5.

Switch dla porównania jest już obecny na rynku od kilku lat, ciągle poszerzając bibliotekę. Z jednej strony dostaje wiele dobrych tytułów ekskluzywnych, z drugiej, co rusz pojawiają się kolejne porty dużych produkcji na NS.

Drugą kwestią, która może mieć ogromny wpływ na sprzedaż gier na Nintendo Switch, jest pandemia COVID-19. Japończycy chętnie kupowali konsole Nintendo, by zapewnić rozrywkę dzieciom, które musiały być zamknięte w domach.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)