Days Gone najpopularniejszą grą na Steamie. Przebiło Mass Effecta i Resident Evil Village

Days Gone najpopularniejszą grą na Steamie. Przebiło Mass Effecta i Resident Evil Village

Days Gone
Days Gone
24.05.2021 19:05

Bardzo dobra sprzedaż pecetowego portu hitu z PlayStation może rodzić nowe nadzieje na jego kontynuację. "Days Gone" było w minionym tygodniu najlepiej się sprzedającą grą na Steamie.

Produkcja Bend Studio wyprzedziła pod względem sprzedaży dwa inne wielkie hity, które ukazały się w ostatnim czasie. Na drugie miejsce (z pierwszego wcześniej) spadł "Mass Effect: Legendary Edition". Na trzecim i czwartym znalazły się "Biomutant" (przedpremierowo) i "Resident Evil Village".

Tak wysoka pozycja "Days Gone" może świadczyć o tym, że gracze wzięli sobie do serca słowa reżysera gry - Johna Garvina. W zeszłym miesiącu powiedział on w rozmowie z Davidem Jaffe: "Jeśli uwielbiasz jakąś grę, to ją ku*wa kupuj za pełną cenę". Słabą sprzedażą swojej gry tłumaczył to, że nie ma na razie szans na jej kontynuację.

Drugim z powodów, który podawał w swoim artykule Bloomberg, miało być chłodne przyjęcie gry przez krytykę. I tutaj gracze zdają się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom Garvina Spośród aktualnie 4 365 recenzji gry na Steamie 91% jest pozytywnych. 

"Days Gone" ukazało się w wersji na PC 18 maja i stało się najpopularniejszą grą na Steamie w tygodniu swojej premiery. To oczywiście dość typowe. Ciekawe teraz, na ile wymiernie dobre będą osiągnięte przez nie wyniki i czy uda jej się utrzymać na topie dłużej.

Jeżeli tak będzie, to być może Bend Studio wróci do rozmów o kontynuacji.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)