Devkit PlayStation 5 trafił na sprzedaż. Niecodzienna sytuacja

Strona głównaDevkit PlayStation 5 trafił na sprzedaż. Niecodzienna sytuacja
05.08.2021 10:50
ps5 playstation 5
ps5 playstation 5
Źródło zdjęć: © YouTube

Devkit PlayStation 5 na aukcji na Ebay? Ktoś najwidoczniej uznał, że nie potrzebuje już zestawu deweloperskiego do tworzenia gier i postanowił go sprzedać. Devkity to łakomy kąsek na rynku. Zazwyczaj jednak sprzedawane są po kilku latach od premiery.

Devkit PlayStation 5 trafił na aukcję na Ebay. Za długo tam nie zabawił, bo aukcja została bardzo szybko zablokowana, najprawdopodobniej przez Sony. Taka reakcja jest zrozumiała. Zestawy deweloperskie konsol posiadają wiele funkcji, które nie trafiają do urządzeń rynkowych. Ponadto bywają sprzętem wydajniejszym od standardowych konsol.

Regulamin serwisu nie przewiduje jednak blokowania aukcji z konsolami do gier. Sprzedawane są tam różnego rodzaju akcesoria gamingowe, nawet pirackie kartridże na konsole retro. Aukcję usunięto najpewniej ze względu na skargę Sony.

Sprzedający może żałować, bo miał dobrą okazję, by się obłowić. Zestaw deweloperski i konsola testowa, które sprzedawał, osiągnęły w ciągu kilku godzin cenę 2850 euro, po 12 podbiciach stawki.

Konsola testowa wygląda w zasadzie tak samo, jak rynkowy model PS5. Posiada tylko napis świadczący o tym, że mamy do czynienia z modelem testowym. Devkit z kolei zasłynął swoim wyglądem już dawno temu, pierwotnie sądzono, że tak wyglądać będzie PlayStation 5, jednak wszyscy wiemy, jak potoczyła się historia konsoli Sony.

Udostępnij:
Komentarze (1)