Kiedy premiera Gothic 1 Remake? GOG pisze: już wkrótce

Strona głównaKiedy premiera Gothic 1 Remake? GOG pisze: już wkrótce
26.05.2021 09:31
Gothic Remake
Gothic Remake
Źródło zdjęć: © THQ Nordic

Zapowiedziany pod koniec 2019 roku Gothic 1 Remake nie miał żadnej daty premiery. Sklep GOG.com informuje jednak, że grę zobaczymy "już wkrótce". Czyżby to była kwestia tygodni?

bEDnjdxN

Fani przez lata prosili o odświeżenie kultowego, wydanego w 2001 roku "Gothika". Modły zostały wysłuchane, a THQ Nordic zdecydowało się nie na remastering tekstur, tylko zbudowanie wszystkiego od nowa. I bardzo mądry ruch w postaci wypuszczenia dema, aby drażliwa społeczność wypowiedziała się, czy ten kierunek jest fajny i czego właściwie gracze oczekują.

20 lat od premiery gry Gothic. Oto nietypowa historia serii
20 lat od premiery gry Gothic. Oto nietypowa historia serii
bEDnjdxP

Na Steamie pojawiła się również informacja o dacie premiery. Gry, przy których twórcy czy wydawca w ogóle nie są w stanie jej określić, mają opis "TBA". Przy "Gothic 1 Remake" pojawiło się "Coming Soon", co oznacza, że chodzi o najbliższe miesiące.

Tymczasem GOG.com podzielił się na Facebooku informacją, w której pisze wprost, że "Remake Gothic 1 z pełnym polskim wsparciem językowym już wkrótce zawita" w sklepie.

Nie tylko samo sformułowanie "wkrótce", ale sam fakt promowania gry przez sklep wydaje się wymowny. Przed nami Summer Game Fest, rozciągające się od 10 czerwca na niemal całe wakacje święto graczy. Nie zdziwiłbym się, gdyby to właśnie w tym czasie, a nie w czasie jesiennego rzutu premier, ukazałby się "Gothic 1 Remake".

bEDnjdxV

Tymczasem w Polsce tworzona jest własna, inspirowana starymi "Gothikami" gra. Chociaż zbiórka społecznościowa nie wyszła, "Farthan" cały czas powstaje, a ja miałem okazję pograć w wersję alfa

Farathan. Klęska na Kickstarterze, ale projekt żyje. Wersja alfa jest obiecująca [Już graliśmy]
Farathan. Klęska na Kickstarterze, ale projekt żyje. Wersja alfa jest obiecująca [Już graliśmy]
bEDnjdyL