GTA 6 skupi się na kampanii? Take-Two: to kierunek, którym idzie Rockstar

GTA 6 skupi się na kampanii? Take-Two: to kierunek, którym idzie Rockstar
17.02.2021 10:26
GTA 6
GTA 6
Źródło zdjęć: © Facebook

Dyrektor generalny Take-Two, zapewnia, że wierzy w powodzenie gier nastawionych na kampanię dla jednego gracza i podkreśla, że jest to kierunek, którym dalej będzie podążać Rockstar.

Pomimo sukcesu "GTA Online" i "RDR Online", Take-Two nadal chce koncentrować się przede wszystkim się na rozgrywce dla jednego gracza. Dyrektor generalny Strauss Zelnick, powiedział, że sukces tytułów multiplayer wynika przede wszystkim z tego, że Rockstar stworzył kultowe gry dla jednego gracza i tym szlakiem dalej będą podążać. 

- Ludzie z Rockstar Games tworzą niesamowite doświadczenia dla jednego gracza, które są oparte na dopracowanej i emocjonującej fabule oraz skupione wokół opowiadanej historii. Dopiero w drugiej kolejności stworzyli tryb multiplayer, który pozwolił doświadczać gry z innymi graczami - wyjaśnił Zelnick. 

Chociaż wielu deweloperów i wydawców już kilka lat temu nie wierzyło w sukces gier single-player, to Zelnick nigdy nie zgodził się z takimi stwierdzeniami. Zapewnił również, że przyszłe produkcje Rockstara również będą skupione na fabule oraz w pierwszej kolejności - niezapomnianych doświadczeniach dla jednego gracza. 

To przekonanie zostało powtórzone przez szefa Xbox Phila Spencera, a takie tytuły jak "Marvel's Spider-Man", "Cyberpunk 2077" i "Assassin's Creed Valhalla" pokazują, że gry nastawione na rozgrywkę dla jednego gracza wciąż mogą osiągnąć sukces (i osiągają go). 

Oczywiście Take-Two nie zamierza zapominać również o popularności gier wieloosobowych. Zelnick podkreślił, że ostatni sukces ostatnich gier Rockstara pokazuje, że można czerpać z obu części rynku, nie poświęcając jakości wydawanych tytułów. 

Niestety szef Take-Two nie potwierdził żadnych konkretnych informacji na temat nowego, ogromnego projektu, nad którym pracuje studio. Pozostaje nam więc dalej czekać na oficjalną zapowiedź "GTA VI".

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)