GTA 6 skupi się na kampanii? Take-Two: to kierunek, którym idzie Rockstar

GTA 6 skupi się na kampanii? Take-Two: to kierunek, którym idzie Rockstar

GTA 6
GTA 6
Źródło zdjęć: © Facebook
17.02.2021 10:26

Dyrektor generalny Take-Two, zapewnia, że wierzy w powodzenie gier nastawionych na kampanię dla jednego gracza i podkreśla, że jest to kierunek, którym dalej będzie podążać Rockstar.

Pomimo sukcesu "GTA Online" i "RDR Online", Take-Two nadal chce koncentrować się przede wszystkim się na rozgrywce dla jednego gracza. Dyrektor generalny Strauss Zelnick, powiedział, że sukces tytułów multiplayer wynika przede wszystkim z tego, że Rockstar stworzył kultowe gry dla jednego gracza i tym szlakiem dalej będą podążać. 

- Ludzie z Rockstar Games tworzą niesamowite doświadczenia dla jednego gracza, które są oparte na dopracowanej i emocjonującej fabule oraz skupione wokół opowiadanej historii. Dopiero w drugiej kolejności stworzyli tryb multiplayer, który pozwolił doświadczać gry z innymi graczami - wyjaśnił Zelnick. 

Chociaż wielu deweloperów i wydawców już kilka lat temu nie wierzyło w sukces gier single-player, to Zelnick nigdy nie zgodził się z takimi stwierdzeniami. Zapewnił również, że przyszłe produkcje Rockstara również będą skupione na fabule oraz w pierwszej kolejności - niezapomnianych doświadczeniach dla jednego gracza. 

To przekonanie zostało powtórzone przez szefa Xbox Phila Spencera, a takie tytuły jak "Marvel's Spider-Man", "Cyberpunk 2077" i "Assassin's Creed Valhalla" pokazują, że gry nastawione na rozgrywkę dla jednego gracza wciąż mogą osiągnąć sukces (i osiągają go). 

Oczywiście Take-Two nie zamierza zapominać również o popularności gier wieloosobowych. Zelnick podkreślił, że ostatni sukces ostatnich gier Rockstara pokazuje, że można czerpać z obu części rynku, nie poświęcając jakości wydawanych tytułów. 

Niestety szef Take-Two nie potwierdził żadnych konkretnych informacji na temat nowego, ogromnego projektu, nad którym pracuje studio. Pozostaje nam więc dalej czekać na oficjalną zapowiedź "GTA VI".

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)