Diablo 4 bez kluczowych osób. W Blizzardzie lecą głowy

Diablo 4 bez kluczowych osób. W Blizzardzie lecą głowy

Protest pracowników Blizzarda
Protest pracowników Blizzarda
Źródło zdjęć: © GETTY | MediaNews Group/Orange County Register via Getty Images
12.08.2021 11:51

Luis Barriga, Jesse McCree i Jonathan LeCraft nie pracują już w Blizzardzie. Pierwszy i drugi zajmowali się kolejno reżyserią i level designem w Diablo 4, ostatni był związany z World of Warcraft. Nieoficjalnym powodem zwolnienia trójki mają być oskarżenia o toksyczną atmosferę w firmie.

Wiele wskazuje na to, że w Blizzardzie długo nie będzie spokojnie. Sprawa związana z mobbingiem i molestowaniem seksualnym w strukturach Acitivison Blizzard, doczekała się już dwóch pozwów, poleciały też pierwsze głowy, a sama firma zapowiada szereg zmian. Doniesienia dotknęły również e-sportową gałąź giganta, z którym współpracę zerwała Coca Cola, T-Mobile oraz State Farm.

Na tym jednak nie koniec. Dowiadujemy się, że z Blizzardem po cichu pożegnały się dwie osoby związane z Diablo 4. Luis Barriga, reżyser gry (w przeszłości pracował również przy Diablo 3: Reaper of Souls oraz World of Warcraft: Legion) oraz Jesse McCree level designer (w firmie od 2005 r.). Szeregów studia nie zasila również Jonathan LeCraft, designer związany z World of Warcraft.

Nazwiska McCree i LeCraft wypłynęły ostatnio podczas afery związanej ze skandalicznym zdjęciem, które obiegło sieć. Widać na nim kilku pracowników Blizzarda, pozujących do wielkiej fotografii Billa Cosby'ego.

Pracownicy Blizzarda pozujący ze zdjęciem Billa Cosby'ego
Pracownicy Blizzarda pozujący ze zdjęciem Billa Cosby'ego

Na zdjęciu widnieje McCree i LeCraft.

Blizzard nie skomentował wprost odejścia całej trójki, poinformował jedynie, że posiada "bardzo utalentowany zespół deweloperów" i "nowi liderzy zostali przydzieleni tam, gdzie było to potrzebne". Nie wiadomo, jak zamiany wpłyną na rozwój Diablo 4, które ciągle nie ma potwierdzonej daty premiery.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)