Death Stranding z oficjalną liczbą sprzedanych egzemplarzy

Death Stranding z oficjalną liczbą sprzedanych egzemplarzy

Od lewej: Norman Reedus i Hideo Kojima
Od lewej: Norman Reedus i Hideo Kojima
26.07.2021 15:08

Wiele wody musiało w Wiśle upłynąć aż Hideo Kojima oficjalnie pochwalił się liczbą sprzedanych kopii Death Stranding. Wynik nie jest zły. Ale…

…patrząc na rozmach, z jakim Hideo Kojima przygotował Death Stranding, z jakim przeprowadzono kampanię reklamową gry i jaką (chociażby) obsadę udało się skompletować, trudno oprzeć się wrażeniu, że Sony liczyło na więcej.

5 milionów sztuk sprzedanych w dwa lata po premierze i wydaniu gry na PlayStation 4 oraz pecety, to naprawdę nie jest zły wynik. Nie jest też spektakularny. Warto też dodać, że dane sprzedażowe sięgają marca 2021. Biorąc pod uwagę zbliżającą się "wersję reżyserską", można liczyć, że uda się jeszcze ten wynik podkręcić.

Zaskakująca jest natomiast powściągliwość, z jaką Sony czy Kojima Productions informowało liczbie sprzedanych sztuk. O kolejnych kamieniach milowych Horizon: Zero Dawn czy Ghost of Tsushima byliśmy informowani na bieżąco.

Z drugiej strony Death Stranding to gra ekstremalnie specyficzna, wybijająca się z jakichkolwiek gatunkowych ram i potrafiąca odstraszyć swoją senną i niepozorną atmosferą. Może zatem trzeba ty 5 milionom przyklasnąć?

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)