Plotka: Hideo Kojima ma już nową grę

Plotka: Hideo Kojima ma już nową grę

Hideo Kojima
Hideo Kojima
Źródło zdjęć: © GETTY, Stanislav Krasilnikov/TASS | Stanislav Krasilnikov
26.03.2021 14:26

Od premiery "Death Stranding" minęły ponad dwa lata. Od tamtej pory Hideo Kojima pojawia się w mediach nieco rzadziej i dość oszczędnie wypowiada na temat nowego projektu. Na szczęście nieco pary z ust puścił Yoji Shinkawa, jego współpracownik.

Ostatnio Hideo Kojimę można było zobaczyć podczas BAFTA Games 2021. Twórca "Metal Gear Solid" i "Death Stranding" odczytywał nominowanych i wręczał nagrodę za najlepszy design (statuetkę zgarnął "Hades") i tym samym otworzył całą ceremonię. Ale o nowej grze się nie zająknął.

Co innego Yoji Shinkawa. Czołowy artysta i zaufany człowiek związany niemal od zawsze z Hideo Kojimą udzielił niedawno wywiady, w którym powiedział: "pracuję nad czymś w tym momencie i wkrótce będziemy mogli "to" ogłosić". Czyli niby nie powiedział nic, ale lawina ruszyła.

Tym bardziej, że o ruchach wewnątrz Kojima Productions wiadomo od dawna. Pierwszą jaskółkę wypuścił Junji Ito, legenda horrorowych mang ("Uzumaki"). Artysta wspomniał nieśmiało o współpracy z Hideo podczas ubiegłorocznego Comic-Conu. A jeśli horror, Kojima i Ito to od razu w głowie zapala się lampka z napisem "Silent Hill". Na to jednak żadnych śladów nie ma.

Kolejną wskazówkę podsunął Ludvig Forssell, nadworny kompozytor Kojimy, który wrzucił we wrześniu na Twittera niepozorną fotkę. Niby nic wielkiego: dyrygent i jego orkiestra. Ale jeśli dobrze się przyjrzycie na zdjęciu znajdziecie Kojimę. Istotny jest też opis zdjęcia: nieujawniony projekt.

Dodajmy do tego długą listę stanowisk, na które trwał nabór w Kojima Productions i obrazek zaczyna nabierać kształtów. Z drugiej strony pamiętajmy, że Hideo już raz ogłaszał "coś specjalnego" na piąte urodziny swojego studia, po czym uraczył nas… tapetą i nowymi gadżetami w sklepie.

Liczę jednak, że deklaracja Shinkawy nie okaże się pustą obietnicą i Kojima faktycznie wyciągnie jakiegoś asa z rękawa. "Death Stranding 2"? Nowy MGS? Wskrzeszenie "P.T."? A może coś z zupełnie innej beczki? Wszystko w rękach i wyobraźni szalonego Hideo.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)