Hideo Kojima i Microsoft podpisali list intencyjny. Co to znaczy?

Zupełnie nowa gra od polaryzującego Kojimy? A może port czegoś z jego dotychczasowych dokonań? I najważniejsze pytanie: co z PlayStation?

Hideo Kojima
Hideo Kojima

Hideo Kojima i Microsoft podpisali list intencyjny. Ma to być kamień milowy w relacjach producenta Xboksów i twórcy Death Stranding oraz serii Metal Gear Solid. List jest kolejnym etapem, którego metą będzie umowa wydawnicza. W praktyce oznacza to tyle, że obie strony chcą ze sobą pracować, a szczegóły ustalą teraz zastępy prawników.

Umową, o której poinformował Jeff Grubb z Venturebeat wydaje się być ostatecznym potwierdzeniem, że Microsoft doczeka się gry od Hideo Kojimy. Nie jest jednak jasne czy oznacza to wyłączność, chociażby czasową dla konsol Xbox.

Nikogo nie powinno też dziwić, że nie wiadomo, nad czym Kojima pracuje. Należy jednak zakładać, że chodzi o zupełnie nowy tytuł aniżeli powrót do czegoś z przeszłości Hideo. "Partnerstwo ma na celu uwolnienie kreatywności Kojima Productions przy użyciu technologii Microsoftu, a nie stworzenie konkretnego projektu" – tłumaczy Grubb.

Pewne jest również, że twórca nie zrywa współpracy z Sony. Jeszcze w tym roku na PlayStation 5 ma bowiem trafić wersja reżyserska Death Stranding.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
hideo kojimamicrosoftDeath Stranding
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.