Cyberpunk 2077 eksponatem muzealnym. W Muzeum Porażki

Strona głównaCyberpunk 2077 eksponatem muzealnym. W Muzeum Porażki
09.11.2021 12:16
Cyberpunk 2077 w Muzeum Porażki
Cyberpunk 2077 w Muzeum Porażki
Źródło zdjęć: © Reddit

Cyberpunk 2077 miał być jedną z najlepszych gier w historii. Szumne zapowiedzi dawały duże nadzieje, ale wszyscy wiemy, jak to się skończyło. Gra wyszła o kilka miesięcy za wcześnie i była w złym stanie. Z racji tego trafiła do Muzeum Porażki.

Cyberpunk 2077 wylądował w Muzeum Porażki. Na Reddicie pojawił się wątek, w którym użytkownik o nicku Luffy2k19 zaprezentował zdjęcie z gabloty Museum of Failure w Minneapolis. Na jednej półce znajdują się produkcja CD Projekt Red, No Man's Sky i Windows 8 Pro.

W opisie eksponatu możemy zapoznać się z krótką historią porażki, za którą niewątpliwie uznać można grę Cyberpunk 2077. I tekst ten w świetny sposób oddaje emocje, które towarzyszyły premierze polskiej produkcji. Nie zabrakło rzecz jasna szydzenia z najpopularniejszych błędów.

GOG Made in Poland Sale. Promocje na polskie gry
GOG Made in Poland Sale. Promocje na polskie gry
Ukochana polska firma tworząca gry, CD Projekt Red, rozbudzała oczekiwania graczy przez blisko dekadę. W społeczności oczekiwano, że gra będzie najlepszym tytułem roku, o ile nie stulecia. Promując grę w 2019 roku, Keanu Reeves powiedział: "Mówię wam, uczucie bycia w tym miejscu, chodzenia po ulicach przyszłości, naprawdę będzie zapierać dech w piersiach".
Niestety, wielkie oczekiwania doprowadziły do wielkiego rozczarowania. Gra nie była tak spektakularna, jak się spodziewano. Była pełna błędów i usterek, wliczając w to malutkie drzewa pokrywające podłogi budynków, czołgi spadające z nieba i postacie stojące na motocyklach bez spodni. Jednakże, aby być fair - nie zdziwiłoby nas, gdyby to ostatnie było po prostu prawdą w 2077, biorąc pod uwagę kierunek, w którym zmierza świat.
Wściekli fani oczekiwali zwrotu pieniędzy, a sprzedawcy internetowi zaprzestali sprzedaży gry.

Od premiery Cyberpunka 2077 minął już ponad rok. Gra została już w dużym stopniu załatana, ale nadal jest nad czym pracować. Rozczarowująca premiera sprawiła, że produkcja CD Projekt Red ma już naprawdę marne szanse na zostanie grą kultową.

Udostępnij:
Komentarze (13)