Zmien skórke
Logo Polygamii

Activision ma ogłosić jutro plan restrukturyzacji

Pracę stracić może nawet kilkaset osób.

Temat problemów Activision nie milknie. Liczne zmiany na szczeblu dyrektorskim spółki, oskarżenia inwestorów o ukrycie przed nimi informacji o odłączeniu się Bungie od firmy, wreszcie wywieranie nacisków i odbieranie swobody twórczej kojarzącego się do tej pory z odmienną polityką Blizzarda… Ostatnio natomiast portal Bloomberg poinformował o planowanej w spółce restrukturyzacji, mającej naprawić wyniki finansowe poprzez redukcję kosztów. Krótko mówiąc, część pracowników ma zostać zwolniona.

Informacja ta ma potwierdzić się przy tym już jutro. Nie znana jest na razie konkretna liczba zredukowanych etatów, ale mówi się, że mowa tu o kilkuset pracownikach z około 9,8 tysiąca obecnie zatrudnionych przez spółkę. Według Bloomberga na zmianach nie ucierpią jednak osoby bezpośrednio zaangażowane w proces produkcji, a raczej pracownicy działów wydawniczego, marketingowego oraz sprzedażowego. Należy też pamiętać, że po utracie stanowiącego ważny element portfolio firmy Destiny ilość zadań do wykonania siłą rzeczy zmniejszyła się.

Z drugiej natomiast strony cięcie kosztów przez redukcję etatów dość mocno kontrastuje z ostatnimi zmianami na stanowiskach kierowniczych. Dennis Durkin zatrudniony na stanowisko po Spencerze Neumannie zainkasował za podpisanie umowy premię w postaci 15 milionów dolarów. Co prawda część tych pieniędzy wypłacono mu w postaci akcji firmy, a kwota i tak jest ułamkiem przeciętnego budżetu produkcyjnego. Z drugiej strony kilka dodatkowych etatów dałoby się z tych pieniędzy śmiało opłacić…

Krzysztof Kempski

Więcej na temat:

5
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
3 Komentarze
2 Odpowiedzi
5 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Trikson
Użytkownik

wszystko fajnie, ale ten ostatni akapit o Durkinie i jego bonusie w relacji do restrukturyzacji i cięć. Może się czepiam ale zalatuje mi to strasznie tabloidowym łowieniem sensacji i wywoływaniem emocji „bo ten dostał 15 milionów a tutaj ludzie tracą prace!”. Nie wiem jak wyglada sprawa budzetow w activision ale ten przewidziany na biezace wyplaty i ogolnie utrzymanie stanowisk pracy jest najpewniej zupelnie oddzielony od tego przeznaczonego na pozyskiwanie talentow. co wiecej, takie stanowisko jak Durkina ma realny wplyw na przyszlosc firmy (w przeciwienstwie do, nie oszukujmy sie szeregowych pracownikow) i widocznie to co ma do zaoferowania warunkowalo przyznanie mu… Czytaj więcej »

LorDex
Użytkownik

Muszę się, niestety zgodzić. Żeby nie powiedzieć brzydko, że zalatuje mentalnością przysłowiowego Janusza, powiem tylko, że świadczy o totalnej nieznajomości praktyk biznesowych.

JimmyRaynor
Użytkownik

Już dwa razy zniknął mój komentarz, lecz nie zawierał wulgaryzmów itp. – dlaczego?

sadiker
Użytkownik

Beda potrzebować cięć skoro wkurzyli tylu fanów Diablo® Immortal. Znam paru ludzi, którzy tak się zdenerwowali, ze odinstalowali WoW’a 🙂

Popularne wpisy

Popularne Gry