Ponad miliard dolarów zysku, czyli najlepszy wynik w historii Activision Blizzard

Ponad miliard dolarów zysku, czyli najlepszy wynik w historii Activision Blizzard08.02.2013 11:32
Ponad miliard dolarów zysku, czyli najlepszy wynik w historii Activision Blizzard
marcindmjqtx

Diablo + Call of Duty + World of Warcraft + Skylanders = $$$$$$$$$$

Activision Blizzard właśnie podzieliło się ze światem swoimi wynikami finansowymi. I, o mój Boże, to naprawdę są wyniki.

W czasie roku kalendarzowego 2012 firma wygenerowała przychody wynoszące 4,85 miliarda dolarów (z tego aż 1,76 miliarda przypadło na trzy ostatnie miesiące roku). Co ciekawe, aż 32 procent z tego, czyli 1,54 miliarda pochodzi ze sprzedaży cyfrowej. A więc: na przykład Battle.netu czy dodatków do Call od Duty.

A ile wyniosły zyski? Już po odliczeniu podatków - 1,14 miliarda dolarów.

Przy okazji dowiedzieliśmy się także, że liczba subskrybentów World of Warcraft ciągle utrzymuje się na dobrym poziomie. Pod koniec grudnia 2012 roku wynosiła 9,6 miliona osób. Co prawda przy premierze dodatku Mists of Pandara było ich więcej - 10 milionów, ale tuż przed nią liczba ta wynosiła mniej - 9,1 miliona. Chyba można więc uznać, że wartość ta waha się, ale utrzymuje się raczej na stałym poziomie.

Ogromnym sukcesem dla Activision Blizzard jest także seria Skylanders. Jak poinformowano, liczba sprzedanych figurek do tej gry przekroczyła niedawno 100 milionów sztuk. W sumie seria wygenerowała w czasie całego swojego życia już ponad miliard dolarów przychodu.

"To najlepszy wynik Activision Blizzard w historii", powiedział Bobby Kotick, szef firmy, komentując najnowszy raport finansowy.

Tomasz Kutera

327243803021497145
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)