Zmien skórke
Logo Polygamii

Przemiany kadrowe w Activision Blizzard jeszcze się nie skończyły

Tym razem ogłoszono, że Mike Morheime odchodzi z firmy.

Activision-Blizzard kojarzy się w ostatnim czasie z wymianami kadrowymi. Ostatnio firma pożegnała dwóch dyrektorów finansowych – na początku roku szeregi firmy opuścił Spencer Neuman, główny CFO całej spółki, a dwa dni później dołączyła do niego związana z Blizzardem Amrita Ahuja. Tym razem bilans nieco się wyrównał – odejściu kolejnej ważnej persony towarzyszy powołanie nowego dyrektora. Zacznijmy od Mike’a Morhaime’a.

Dawny CEO Blizzarda zdecydował się na opuszczenie szeregów spółki. Morhaime to jedna z kluczowych dla powstania Zamieci osób, pamiętająca jeszcze czasy przed połączeniem z Activision. To człowiek, który miał ogromny wkład w powstanie takich marek jak Warcraft, Diablo czy Starcraft. Do października zeszłego roku pełnił funkcję dyrektora generalnego Blizzarda, później stał się konsultantem – ale w kwietniu 2019 ostatecznie zakończy przygodę w firmie. Ponownie powraca pytanie, czy i ta wymiana kadrowa jest pomysłem decydentów czy to bardziej Morhaime nie ma ochoty dalej brać w tym wszystkim udziału.

Odejściu Morhaime’a towarzyszy też mianowanie przez Activision nowego szefa. Na to stanowisko wybrano Roba Kosticha, pracującego w firmie przeszło 15 lat. Do tej pory Kostich był mocno związany z marką Call of Duty i sprawując kolejne stanowiska, mocno przyczynił się do jej współczesnego kształtu. Przemiany w Activision-Blizzard trwają więc w najlepsze. Dzisiaj Adam pisał też o rozwodzie spółki z Bungie, twórcami Destiny.

Więcej na temat:

2
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
2 Komentarze
0 Odpowiedzi
1 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
C.C. Stellar
Użytkownik

“No king rules forever”.

Trikson
Użytkownik

Ogólnie stanowisko konsultanta (special advisor) dla osób uprzednio piastujących wysokie stanowiska to w dużych korporacjach sygnał że ktoś będzie odchodził i taka pozycja to coś w rodzaju nagrody za lata pracy. “Zielona trawka” gdzie ewentualnie pomaga się następcy w wyrobieniu sobie kontaktów i zobaczeniu z czym to się je.

Tak więc ta konkretna zmiana mogła być już planowana od długiego czasu.

Popularne wpisy

Popularne Gry