Zmien skórke
Logo Polygamii

Istnieje podejrzenie, że Activision Blizzard nie poinformowało inwestorów o oddzieleniu Bungie

Prawnicy sprawdzają, czy spółka dopuściła się oszustwa giełdowego.

Kolejne ciekawe wieści z siedziby Activision Blizzard. Niedawno w firmie doszło do sporych przetasowań kadrowych, a także rozstania się spółki z Bungie – twórcami cyklu Destiny. Słabnące notowania firmy na giełdzie (spowodowane między innymi przerwaniem współpracy z Bungie) wzbudziło u inwestorów spory niepokój i zasiało podejrzenia. Dziś okazało się, że grupa inwestorów podejrzewa pewne osoby w spółce Activision Blizzard o popełnienie przestępstwa.

Na razie sprawa oddana została w ręce kancelarii prawnej Pomerantz LLP z USA – firma ta specjalizuje się m.in. w sprawach dotyczących papierów wartościowych, monopoli czy sprawach między korporacyjnych. Kancelaria poinformowała w komunikacie dla prasy, że na wniosek inwestorów rozpoczęła dochodzenie w sprawie potencjalnego oszustwa. Inwestorzy byli zaniepokojeni tym, że Activision Blizzard nie poinformowało ich wcześniej o oddzieleniu się od nich Bungie – co uznawane jest za nielegalną praktykę biznesową.

Wciąż jednak nie zostało potwierdzone, czy wspomniana informacja rzeczywiście nie była rozpowszechniona.  Prawnicy są dopiero na etapie komunikowania się z inwestorami w celu ustalenia takich szczegółów. Niezadowolenie inwestorów powoduje głównie fakt, że oddzielenie od Bungie przyczyniło się do dużego spadku cen akcji. Tendencja spadkowa kontynuowana jest zresztą od października, kiedy to cena akcji wynosiła 83 dolary – dziś to niespełna 47,1 dolarów. Jeżeli informacje się potwierdzą, dyrekcji spółki grozi zbiorowy pozew.

Warto wspomnieć też o tym, że firma postanowiła wreszcie załatać dziurę po Spencerze Neumannie, który przeniósł się jakiś czas temu do Netfliksa. Jego stanowisko otrzymał Dennis Durkin, dyrektor finansowy Activision z lat 2012-2017. Oprócz pakietu akcji, za samo podpisanie umowy ze spółką zainkasował on 15 milionów dolarów. I kolejne problemy do ogarnięcia gratis.

Krzysztof Kempski

Więcej na temat:

6
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
3 Komentarze
3 Odpowiedzi
4 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Sly
Użytkownik

15 mln za samo podpisanie umowy. Nie mieści mi się to głowie. Niezależnie od tego jak odpowiedzialne stanowisko przyjął. Po prostu nie wyobrażam sobie, że taka kwota wpływa mi na konto. Nie wiem nawet czy administrator przewidział odpowiednią ilość miejsca na stronie mojego konta…

GThoro
Użytkownik

“W gotówce” dostał “tylko” ze 3 bańki, a reszta w akcjach, żeby mu zależało na zwiększeniu ich wartości. Do tego rocznie ma pensję 900k zielonych i bonus ponad 1M jak uda mu się spełnić wyznaczone cele.

madoc
Użytkownik

Afera o nic, przecież w internecie mogli o tym poczytać.

C.C. Stellar
Użytkownik

To burdel, jak w polskich spółkach skarbowych. 😉

Popularne wpisy

Popularne Gry