Wygaszanie Metal Gear Solid V. Koniec gry na PS3 i Xbox 360

Wygaszanie Metal Gear Solid V. Koniec gry na PS3 i Xbox 360

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain
Metal Gear Solid V: The Phantom Pain
Źródło zdjęć: © Steam
01.09.2021 07:54

Metal Gear Solid V kończy swój żywot na PS3 i Xbox 360. KONAMI podało terminy usuwania zawartości online, wycofania gry z dystrybucji cyfrowej oraz wyłączenia serwerów.

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain to ostatnia odsłona kultowej serii KONAMI, której autorem był Hideo Kojima. Od momentu rozstania się twórcy z japońską firmą trudno mówić o dalszym rozwoju marki. W zasadzie bardziej prawdopodobne jest, że na odsłonie z 2015 zakończy się seria MGS. Najnowsze informacje mówią też, że końca dobiegnie wsparcie gry na PS3 i Xbox 360.

Gra Metal Gear Solid V: The Phantom Pain została wydana w 2015 na PS3, PS4, Xbox 360, Xbox One i PC. Biorąc pod uwagę liczbę osób, które korzystają z najstarszych konsol, nie dziwi decyzja o stopniowym wygaszaniu funkcji online w grze. Wszystko to nastąpi jednak stopniowo.

KONAMI opublikowało wczoraj informację, mówiącą o planowanym likwidowaniu funkcji online w MGS V. Od teraz nie ma już możliwości dokonywania zakupów w grze. Od 30 listopada 2021 zablokowana zostanie możliwość kupowania dodatków do Metal Gear Solid Online.

Dla wielu ważniejszy będzie kolejny termin. Mianowicie 1 marca 2022 roku gra zostanie wycofana z dystrybucji cyfrowej. Kto zatem chciałby posiadać wersję na konsole starej generacji, musi mieć na uwadze, że nie zostało mu już wiele czasu na dokonanie zakupu.

Datę zamknięcia serwerów gry wyznaczono na 31 maja 2022 roku. Jak podkreśla KONAMI, po zamknięciu serwerów nadal będzie możliwe granie w trybie offline. Jednocześnie firma zaznacza, że nie zostaną wypłacone żadne zwroty poniesionych przez graczy kosztów.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)