Przenośne PS2. Ambitny projekt dla fanów retro

Przenośne PS2. Ambitny projekt dla fanów retro

Przenośna wersja Sony PS2
Przenośna wersja Sony PS2
Źródło zdjęć: © YouTube
10.08.2021 12:49

PS2 to konsola, przy której jeszcze nie dawno wielu z nas spędzało długie godziny. Teraz jest to już zdecydowanie sprzęt retro. A moda na stare gry sprawia, że pojawia się wiele projektów opartych o stare systemy. Na przykład przenośne PlayStation 2.

W pełni funkcjonalne przenośne PS2? Proszę bardzo. YouTuber GingerOfOz przeszedł samego siebie, wykonując projekt przenośnej konsoli PlayStation 2. Nie jest to sprzęt oparty na emulatorze. Do zbudowania tego wyjątkowego egzemplarza sprzętu od Sony wykorzystana została oryginalna płyta główna PlayStation 2.

Obudowa konsoli została wydrukowana w drukarce 3D i polakierowana. Przyciski i krzyżak pochodzą z PlayStation Vita, a gałki analogowe z Nintendo Switch. Jednocześnie analogi "buchnięte" od wielkiego N są jednymi ze słabszych elementów sprzętu. Wynika to z ich fabrycznych skłonności do tak zwanego driftu.

W konsoli zabrakło rzecz jasna miejsca na odtwarzacz płyt. Twórca nie chciał go tam umieszczać, ponieważ znacząco zwiększyłby gabaryty konsoli, a poza tym zużywałby masę energii. Gry można uruchamiać z pamięci dzięki oprogramowaniu Free MCBoot. W pełni naładowana bateria pozwala na około 2,5 godziny grania.

Przenośne PS2

Przenośna konsola PlayStation 2 posiada wszystko, co jest niezbędne do cieszenia się grą. Wyświetlacz o rozdzielczości 480p i przekątnej 5 cali, wskaźnik naładowania baterii, wbudowane głośniki i gniazdo słuchawkowe.

Niestety sprzęt nie trafi do sprzedaży. Autor przyznaje, że jest zmęczony wykonywaniem przenośnych konsol na zamówienie. W ciągu ostatnich dwóch lat wykonał ich aż 50. Chodzi tu o przenośne wersje konsoli Wii.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)