Przenośne PS2. Ambitny projekt dla fanów retro

PS2 to konsola, przy której jeszcze nie dawno wielu z nas spędzało długie godziny. Teraz jest to już zdecydowanie sprzęt retro. A moda na stare gry sprawia, że pojawia się wiele projektów opartych o stare systemy. Na przykład przenośne PlayStation 2.

Przenośna wersja Sony PS2
Przenośna wersja Sony PS2
Źródło zdjęć: © YouTube

W pełni funkcjonalne przenośne PS2? Proszę bardzo. YouTuber GingerOfOz przeszedł samego siebie, wykonując projekt przenośnej konsoli PlayStation 2. Nie jest to sprzęt oparty na emulatorze. Do zbudowania tego wyjątkowego egzemplarza sprzętu od Sony wykorzystana została oryginalna płyta główna PlayStation 2.

Obudowa konsoli została wydrukowana w drukarce 3D i polakierowana. Przyciski i krzyżak pochodzą z PlayStation Vita, a gałki analogowe z Nintendo Switch. Jednocześnie analogi "buchnięte" od wielkiego N są jednymi ze słabszych elementów sprzętu. Wynika to z ich fabrycznych skłonności do tak zwanego driftu.

W konsoli zabrakło rzecz jasna miejsca na odtwarzacz płyt. Twórca nie chciał go tam umieszczać, ponieważ znacząco zwiększyłby gabaryty konsoli, a poza tym zużywałby masę energii. Gry można uruchamiać z pamięci dzięki oprogramowaniu Free MCBoot. W pełni naładowana bateria pozwala na około 2,5 godziny grania.

Przenośne PS2

Przenośna konsola PlayStation 2 posiada wszystko, co jest niezbędne do cieszenia się grą. Wyświetlacz o rozdzielczości 480p i przekątnej 5 cali, wskaźnik naładowania baterii, wbudowane głośniki i gniazdo słuchawkowe.

Niestety sprzęt nie trafi do sprzedaży. Autor przyznaje, że jest zmęczony wykonywaniem przenośnych konsol na zamówienie. W ciągu ostatnich dwóch lat wykonał ich aż 50. Chodzi tu o przenośne wersje konsoli Wii.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
ps2sonyretro

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (1)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.