Wiedźmin i Cyberpunk dostaną tryb wieloosobowy. Będzie on wprowadzany stopniowo

Strona głównaWiedźmin i Cyberpunk dostaną tryb wieloosobowy. Będzie on wprowadzany stopniowo
30.11.2021 13:40
Wiedźmin i Cyberpunk dostaną tryb wieloosobowy. Będzie on wprowadzany stopniowo
Źródło zdjęć: © YouTube

Podczas ostatniego spotkania z inwestorami, prezes CD Projekt Adam Kiciński zdradził, że przyszłe gry z obu serii, Wiedźmin i Cyberpunk, otrzymają elementy multiplayer. Dodał, że będą one dodawane stopniowo.

Kiciński nie ujawnił, który z tych dwóch tytułów otrzyma tryb wieloosobowy jako pierwszy. Wyjaśnił, że będzie to stopniowa zmiana, a CD Projekt RED wykorzysta tę pierwszą próbę, aby dowiedzieć się więcej o procesie i wykorzystać go w przyszłych projektach.

"Planujemy w przyszłości stopniowo dodawać funkcje gry wieloosobowej do obu serii, w tym Cyberpunka" – zdradził Kiciński podczas podsumowania finansowego. "Nie ujawniamy, która franczyza otrzyma pierwsze funkcje dla wielu graczy, ale pierwsza próba będzie czymś, z czego możemy się uczyć, a następnie dodawać coraz więcej, więc krok po kroku chcemy otwierać drzwi do trybu wieloosobowego, ale dodając niektóre aktywności dla wielu graczy stopniowo".

Warto przypomnieć, że kontynuacja Cyberpunka 2077 miała być pierwotnie samodzielną grą AAA z trybem wieloosobowym. Kiciński powiedział jednak w marcu, że to już nieaktualne. Natomiast teraz okazuje się, że CD projekt najwyraźniej zmienił zdanie, ale przyszłość pokaże, czy rzeczywiście tak się stanie.

CD Projekt RED ma w planach kolejne aktualizacje i rozszerzenia do Cyberpunka 2077 na najbliższy rok, a także natywną wersję na PS5 i Xbox Series X/S zapowiedzianą na pierwszy kwartał 2022 roku. Natomiast w kolejnym kwartale podobny zabieg czeka również trzecią część Wiedźmina.

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)