Powstaje Star Wars: KOTOR 3? Plotki mówią, że tak - i to bez udziału EA

Powstaje Star Wars: KOTOR 3? Plotki mówią, że tak - i to bez udziału EA

Star Wars: Knights of the Old Republic
Star Wars: Knights of the Old Republic
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
25.01.2021 13:13

Wygląda na to, że faktycznie doczekamy powrotu kultowej serii RPG Star Wars: Knights of the Old Republic. Nowa część miałaby powstawać poza Electronic Arts, a więc nie wyszłaby spod skrzydeł BioWare, które stworzyło pierwszą część gry.

Powrót serii "Star Wars: Knights of the Old Republic" to marzenie wielu fanów RPG, a jak donosi serwis VGC, powołującego się na podcast Bespin Bulletin, może powstawać długo wyczekiwana, trzecia część gry. Serwis już rok temu wspominał o tym, że prace nad trzecim "KOTOR-em" trwają, ale do tej pory nie doczekaliśmy się potwierdzenia tej informacji. Teraz pojawiają się kolejne informacje. 

Bespin Bulletin miało potwierdzić, że nowa cześć gry powstaje, ale bez udziału swoich oryginalnych twórców - studia BioWare oraz EA. Nadal jednak nie wiemy, kto miałby być odpowiedzialny za nową odsłonę. Warto wspomnieć, że druga część - "Star Wars Knights of the Old Republic II: The Sith Lords" została stworzona nie przez BioWare, ale przez studio Obsidian.

EA do niedawna było jedyną firmą, która mogła robić gry ze świata Gwiezdnych Wojen. Jednak Lucasfilm Games nawiązało w ostatnich tygodniach współpracę z UbisoftemBethesdą. W przypadku tej pierwszej firmy ma być to produkcja Star Wars tocząca się w otwartym świecie i - jak zauważył Paweł - mamy nadzieję, że Ubisoft nie zmarnuje ten szansy.  

Bespin Bulletin powołuje się również na niedawne komentarze dziennikarza Bloomberga Jasona Schreiera, w których sugeruje, że marka "Knights of the Old Republic" jest rozwijana nie przez EA i "nigdy nie zgadniemy, które studio tworzy nową część gry". Plotki mówią również, że EA pracuje nad trzema innymi tytułami z uniwersum Gwiezdnych Wojen, ale mają to być mniejsze gry. 

Od premiery "Star Wars: Knights of the Old Republic" minęło prawie 17 lat (premiera pierwszej części miała miejsce w 2003, a dwójki - w 2004). Dla wielu osób to wciąż jedna z najważniejszych gier cRPG i jeden z najbardziej udanych "Star Warsów" wszech czasów. Trzymamy kciuki za to, aby plotka okazała się prawdą.

Chociaż Disney usunął z kanonu Gwiezdnych Wojen wydarzenia, które znają gracze "KOTOR-a", to wiele późniejszych publikacji nawiązuje do niektórych wątków lub osób. Pojawiają się one, chociażby w animowanym serialu "Star Wars Rebels", co pokazuje, jak ważna jest ta marka dla fanów.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)