Nie tylko EA. Ubisoft też robi grę ze świata Star Wars

Star Wars (Photo by Dave J Hogan/Getty Images)
Star Wars (Photo by Dave J Hogan/Getty Images)
Źródło zdjęć: © Dave J Hogan/Getty Images | Dave J Hogan

13.01.2021 15:52, aktual.: 03.03.2022 05:43

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zapowiada się wielkie poruszenie w uniwersum "Gwiezdnych Wojen". Za liczbą seriali, które szykuje Disney trudno nadążyć, LucasArts zmienia się w Lucasfilm Games, a prawa do marki przestają być wyłącznością Electronic Arts. Mało tego. Do gry wchodzi Ubisoft.

Nowo uformowane Lucasfilms Games ogłosiło, że rozpoczyna współpracę z Ubisoftem. Efektem ma być gra z uniwersum "Gwiezdnych Wojen". Wiadomo o niej tyle, że będzie to otwarty świat, a całość oparto o silnik Snowdrop (używanym m.in. w obu częściach "The Division".)

"Galaktyka Star Wars jest niesamowitym źródłem motywacji dla naszych zespołów do wprowadzania innowacji i przesuwania granic naszego medium. Budowanie nowych światów, postaci i historii, które staną się trwałą częścią Gwiezdnych Wojen jest dla nas niesamowitą szansą - powiedział szef Ubisoftu, Yves Guillemot w rozmowie z Wired.

"Ubisoft Massive ściśle współpracuje z Lucasfilm Games, by stworzyć oryginalną przygodę z Gwiezdnymi Wojnami, która różni się od wszystkiego, co robiono wcześniej" – dodał.

W sieci rozgorzała dyskusja czy Ubisoft nie podejmie rękawicy i nie wskrzesi mitycznego "Star Wars 1313", które oczarowało graczy w 2012 r. Do pomysłu odniósł się Jason Schreier, który twierdzi, że nie byłoby to możliwe.

"Kod ma osiem lat, a cały zespół jest rozproszony. To się nigdy nie wydarzy" – odpowiedział zaczepiony na Twitterze.

Nie oznacza to jednak końca współpracy z Electronic Arts. "EA była i nadal będzie bardzo strategicznym i ważnym partnerem dla nas teraz i w przyszłości. Poczuliśmy jednak, że zrobiło się miejsce również dla innych" poinformował Sean Shoptaw z Disney'a w rozmowie z Wired.

Warto przy tym dodać, że od kilku dni aktorzy znani z "Star Wars: Battlefront 2" zaczęli wrzucać na swoje profile i kanały zdjęcie, które zdają się mówić o trwających pracach nad kontynuacją.

Jedno jest pewne – gier ze świata "Gwiezdnych Wojen" w najbliższej przyszłości nie zabraknie.

Wybierz najlepsze sprzęty technologiczne tego roku i wygraj 5 tys. złotych! Wejdź na imperatory.wp.pl i zagłosuj.

Imperatory
Imperatory© WP
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)