Nintendo Switch lada moment przekroczy barierę 100 milionów sprzedanych konsol

Nintendo Switch lada moment przekroczy barierę 100 milionów sprzedanych konsol

Nintendo
Nintendo
Źródło zdjęć: © GETTY | Zhang Peng
Karolina Kowasz
04.11.2021 15:56

I choć ten wynik na pewno napawa optymizmem, same wyniki finansowe Nintendo nie zachwycają. Firma ma jednak plan na odwrócenie tego stanu rzeczy. W przyszłym roku gracze mogą spodziewać się kilku naprawdę mocnych produkcji.

Jak donosi IGN, Nintendo ujawniło, że firmie udało się sprzedać 8,3 miliona konsol Switch w ciągu ostatnich sześciu miesięcy. Oznacza to, że w sumie sprzedaż Switcha wyniosła blisko 93 miliony sztuk.

Kwestie finansowe

W sprawozdaniu finansowym przedstawionym przez Nintendo możemy znaleźć nie tylko informacje o sprzedaży Switcha. Firma przedstawiła szczegółowe dane pokazujące, że większym zainteresowaniem cieszy się ich standardowa konsola w stosunku do wersji Lite. Tej pierwszej miało się sprzedać aż 6,45 miliona, podczas gdy druga osiągnęła wynik 1,82 miliona. Widać także wyraźnie, że sprzedaż konsoli Nintendo spada z roku na rok.

Jeżeli zaś chodzi o same kwestie finansowe, to nie rysują się one zbyt kolorowo. Ostatnie pół roku to spadek zysku operacyjnego o 24,5 procent do 219,9 miliardów jenów (około 7,7 miliarda złotych). Co więcej, sprzedaż netto również spadła o 18,9 procent do 624,5 miliardów jenów (prawie 22 miliardy złotych).

Zainteresowanie tytułami

Nintendo w swoich sprawozdaniach odniosło się także do popularności wydanych tytułów. Nikogo nie powinno dziwić, że na pierwszych miejscach znalazły się Mario Kart 8 DeluxeAnimal Crossing: New Horizons, które osiągnęły odpowiednio 38,74 milionów i 34,85 milionów sprzedanych egzemplarzy.

Tytuły takie jak Super Smash Bros. Ultimate, The Legend of Zelda: Breath of the Wild, Pokémon Sword/Pokémon Shield czy Super Mario Odyssey także radzą sobie bardzo dobrze - każdy z nich został sprzedany w liczbie ponad 20 milionów egzemplarzy. Warto także odnotować, że Mario Kart 8 Deluxe, że to najlepiej sprzedająca się odsłona w historii tej serii.

Nadchodzące premiery

Najważniejszą kwestią są jednak nadciągające premiery, które zostały potwierdzone przez Nintendo. Graczy z pewnością ucieszy, że już w 2022 roku mogą spodziewać się wydania gry Bayonetta 3. To jednak nie wszystko — również The Legend of Zelda: Breath of the Wild 2 ma się ukazać w nadchodzącym roku. Szczegółowe daty obu tych gier nie zostały jednak podane.

Podobnie sytuacja rysuje się w przypadku produkcji Splatoon 3. Firma potwierdziła, że jej premiera odbędzie się w 2022 roku, jednak konkretny dzień zostanie dopiero podany do wiadomości publicznej w nieokreślonej przyszłości. Na wiosnę mają także ukazać się Kirby and the Forgotten Land oraz Advance Wars 1+2: Re-Boot Camp. Wcześniej jednak (już 28 stycznia 2022 roku) można spodziewać się premiery Pokémon Legends: Arceus. Kilka miesięcy później, dokładnie czwartego marca, pojawi się zaś TRIANGLE STRATEGY.

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)