Konsol na święta nie starczy dla wszystkich. Problemy z produkcją układów scalonych nie ustają

Nintendo wyprodukuje o 20 proc. mniej Switchów, niż było w planach. Nie ma co się łudzić, że podobne problemy nie dotkną innych.

Konsol na święta nie starczy dla wszystkich. Problemy z produkcją układów scalonych nie ustają

02.11.2021 21:50

Jak informuje zajmujący się analizami i informacjami rynkowymi serwis Nikkei, ze względu na trwające wciąż problemy z produkcją układów półprzewodnikowych Nintendo musiało obniżyć swoje założenia na trwający rok podatkowy. W planach było wyprodukowanie 30 milionów Switchów do końca marca 2022. Teraz japońska firma podaje, że planuje osiągnąć cel o 20 proc. niższy i wynoszący 24 miliony. 

Problemy z produkcją sprawiają, że konsola, na którą wciąż jest duży popyt, nie sprzedaje się tak dobrze, jak mogłaby w innym wypadku. Początkowo Nintendo przewidywało, że sprzeda w tym roku 28,8 miliona urządzeń, później przewidywania te obniżono do 25,5 miliona, teraz spadną one jeszcze bardziej. 

Efekt problemów produkcyjnych widać też przy porównaniu sprzedaży we wrześniu tego i minionego roku. Rozeszło się wtedy 240 tysięcy Switchów, co oznacza spadek o 37 proc. rok do roku i trzeci miesiąc z rzędu, w którym konsola Nintendo notuje gorsze wyniki sprzedażowe niż w 2020. Wszystko to nie jest efektem braku popytu, a problemów produkcyjnych.

I nie ma się co oszukiwać, że problemy te dotyczą wyłącznie Nintendo. Również pozostali producenci konsol mierzą się z podobnymi problemami i tych, którzy liczyli na to, że kupno PS5 na święta Bożego Narodzenia będzie czymś łatwym i wygodnym, może czekać przykra niespodzianka. 

Warto w tym miejscu przypomnieć, że od premiery Switcha w 2017 roku Nintendo sprzedało już 87 milionów egzemplarzy urządzenia. Wszystko wskazuje na to, że już niedługo stanie się on najpopularniejszą konsolą Nintendo w historii, wyprzedzając Wii (101,6 milionów egzemplarzy).

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.