Myślisz, że wymiatasz w Elden Ring na padzie? Ona gra sterując mózgiem

Zapomnij o bananach i innych egzotycznych wynalazkach. Dziwnie to zabrzmi, ale w Elden Ring można grać za pomocą… mózgu! Streamerka wykorzystała elektroencefalograf do prowadzenia rozgrywki, a całość transmitowała na żywo.

Nietypowa rozgrywka w Elden Ring
Nietypowa rozgrywka w Elden Ring
Źródło zdjęć: © Twitch

Elden Ring to prawdziwy fenomen i objawienie ubiegłego roku. Świadczy o tym fakt, że dzieło From Software sięgnęło po prestiżowe nagrody (Golden Joystick Awards 2022 czy The Game Awards 2022), o pozytywnym odbiorze graczy nie wspominając.

Ten fenomen objawia się również w inny sposób. Gracze z jakiegoś powodu upodobali sobie ten tytuł, jako obiekt do przeprowadzania eksperymentów. Nikogo już nie dziwi to, że w Elden Ring można grać za pomocą bananów oraz pokonać bossów na matach do tańczenia.

Do grona kreatywnych śmiałków dołączą streamerka Perrikaryal, która udowodniła, że w Elden Ring można grać wykorzystując aktywność własnego mózgu. To serio działa!

Czy warto kupić smartfon Sony Xperia 5 IV?

Sterowanie za pomocą myśli

Streamerka korzysta z urządzenia, które rejestruje aktywność mózgu (elektroencefalograf), co przekłada się na konkretne ruchy postaci. Konieczne było stworzenie specjalnego oprogramowania. Owszem, streamerka przez większość rozgrywki korzysta z kontrolera, jednak nie brakuje tu fragmentów, w których atakuje wrogów za pomocą własnego umysłu (można to tak śmiało nazwać).

Czy tak wygląda przyszłość gamingu?

Czy kontroler stanie się zbędny w przyszłości? Kto wie, co pokaże przyszłość. Jeszcze parę lat temu taki projekt jak Real Virtual Magic wydawał się dosłownie czarną magią, a teraz może po to sięgnąć praktycznie każdy zdeterminowany gracz. Tylko uważajcie na to, z jakich gogli korzystacie.

Sebastian Barysz, dziennikarz Polygamii

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (1)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.