Myślisz, że wymiatasz w Elden Ring na padzie? Ona gra sterując mózgiem

Myślisz, że wymiatasz w Elden Ring na padzie? Ona gra sterując mózgiem

Nietypowa rozgrywka w Elden Ring
Nietypowa rozgrywka w Elden Ring
Źródło zdjęć: © Twitch
25.01.2023 12:22, aktualizacja: 23.01.2024 14:29

Zapomnij o bananach i innych egzotycznych wynalazkach. Dziwnie to zabrzmi, ale w Elden Ring można grać za pomocą… mózgu! Streamerka wykorzystała elektroencefalograf do prowadzenia rozgrywki, a całość transmitowała na żywo.

Elden Ring to prawdziwy fenomen i objawienie ubiegłego roku. Świadczy o tym fakt, że dzieło From Software sięgnęło po prestiżowe nagrody (Golden Joystick Awards 2022 czy The Game Awards 2022), o pozytywnym odbiorze graczy nie wspominając.

Ten fenomen objawia się również w inny sposób. Gracze z jakiegoś powodu upodobali sobie ten tytuł, jako obiekt do przeprowadzania eksperymentów. Nikogo już nie dziwi to, że w Elden Ring można grać za pomocą bananów oraz pokonać bossów na matach do tańczenia.

Do grona kreatywnych śmiałków dołączą streamerka Perrikaryal, która udowodniła, że w Elden Ring można grać wykorzystując aktywność własnego mózgu. To serio działa!

Sterowanie za pomocą myśli

Streamerka korzysta z urządzenia, które rejestruje aktywność mózgu (elektroencefalograf), co przekłada się na konkretne ruchy postaci. Konieczne było stworzenie specjalnego oprogramowania. Owszem, streamerka przez większość rozgrywki korzysta z kontrolera, jednak nie brakuje tu fragmentów, w których atakuje wrogów za pomocą własnego umysłu (można to tak śmiało nazwać).

Czy tak wygląda przyszłość gamingu?

Czy kontroler stanie się zbędny w przyszłości? Kto wie, co pokaże przyszłość. Jeszcze parę lat temu taki projekt jak Real Virtual Magic wydawał się dosłownie czarną magią, a teraz może po to sięgnąć praktycznie każdy zdeterminowany gracz. Tylko uważajcie na to, z jakich gogli korzystacie.

Sebastian Barysz, dziennikarz Polygamii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)