Wirtualna magia w Skyrim. Możesz rzucać zaklęcia siłą umysłu

Wirtualna magia w Skyrim. Możesz rzucać zaklęcia siłą umysłu

Wirtualna magia w Skyrim. Możesz rzucać zaklęcia siłą umysłu
Źródło zdjęć: © Skyrim
Konrad Siwik
16.11.2021 17:18

Gdyby nasi przodkowie zobaczyli, z jakimi technologiami mamy do czynienia na co dzień, z pewnością uznaliby, że to jakaś czarna magia. Teraz pewien moder wykorzystał gogle VR i urządzenie EEG do sterowania zaklęciami w Skyrim.

Real Virtual Magic do Skyrim VR to mod, dzięki któremu gra może być teraz sterowana przez umysł. Wymaga to odpowiedniego skupienia się, aby móc w pełni kontrolować magię i rzucać zaklęcia. Rozszerzenie jest dostępne do pobrania w serwisie Nexus Mods.

Moder Cangar był w stanie wprowadzić takie rozwiązanie do Skyrim VR dzięki połączeniu wirtualnych okularów i urządzenia elektroencefalograficznego. Do przechwytywania sygnałów mózgowych użył dostępnej na rynku opaski medytacyjnej Muse 2. Zintegrował ją z goglami VR, w wyniku czego powstał interfejs sterowania grą.

Co ciekawe twórca systemu nie jest przypadkowym graczem. Cangar to neurobiolog pracujący na Uniwersytecie Technicznym w Berlinie, który połączył zainteresowanie ludzkim mózgiem z pasją do Skyrim VR.

Cangar ostatecznie zdołał wykorzystać swój mózg do kontrolowania zaklęć w Skyrim. Nie jest to jednak łatwe zadanie, ponieważ trzeba dobrze się skoncentrować, aby okiełznać magię. Im bardziej gracz się koncentruje, tym potężniejsze zaklęcie może rzucić.

O sile danego zaklęcia dowiemy się ze specjalnego paska w interfejsie. Od poziomu jego naładowania zależy to, jakie obrażenia zadamy przeciwnikowi. Gracz musi więc dosłownie trenować swój mózg, aby rzucać najpotężniejsze zaklęcia w Skyrim.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)