Nowe Metro powstaje. Studio pracuje w cieniu rosyjskiej agresji

Nowe Metro powstaje. Studio pracuje w cieniu rosyjskiej agresji

Nowa odsłona Metro ciągle powstaje
Nowa odsłona Metro ciągle powstaje
Źródło zdjęć: © 4A Games
25.01.2023 09:39, aktualizacja: 23.01.2024 15:49

Ukraińskie studio 4A Games nie rezygnuje z dalszych prac nad nową grą z serii Metro, co nie jest łatwym zadaniem. Deweloper opowiada, jak w praktyce wygląda proces tworzenia gry w obliczu rosyjskiej agresji oraz jak wojna wpłynie na kształt produkcji.

Nowa gra z serii Metro ciągle powstaje, a trwająca wojna wpłynie na kształt nadchodzącej produkcji. Ukraińskie studio 4A Games obnaża przed graczami kulisy projektu: projektu powstającego w cieniu wojny, w cieniu rosyjskiej agresji.

4A Games to międzynarodowa firma, aczkolwiek "większość zespołu to Ukraińcy" pracujący w Kijowie oraz w innych częściach Ukrainy, przez co mierzą się z olbrzymimi problemami, jednak "duch i determinacja w zespole, jak również na całej Ukrainie, pozostają silne jak zawsze".Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Proces twórczy jest utrudniony

Deweloperzy odczuwają skutki uszkodzenia infrastruktury krytycznej; główne biuro w Kijowie jest niekiedy nieosiągalne, a prąd i woda osiąga status dóbr "luksusowych". Firma jest zaangażowana w szeroko pojęty wolontariat, część pracowników walczy na froncie i wszystko wskazuje na to, że echa tych wydarzeń będą słyszalne w nowej grze Metro.

Jakie będzie nowe Metro?

4A Games przypomina o głębi i przesłaniu, jakie niesie ze sobą seria Metro.

Nigdy nie ukrywaliśmy, że seria Metro zawsze niosła ze sobą silne przesłanie polityczne i antywojenne.

4A Games

Trwająca wojna skłoniła twórców do przemyśleń, o czym będzie kolejna gra. Życie w czasach konfliktu, nieustanny strach o swoich bliskich, tyrania i władza – na tych fundamentach powstaje nowa odsłona Metro.

Wszystkie tematy Metra – konflikty, władza, polityka, tyrania, represje – są teraz częścią naszych codziennych doświadczeń. Tak więc przyjmujemy i wplatamy w grę wraz z nowym celem.

4A Games

Prezent od studia

Deweloper udostępnia także narzędzie o nazwie Exodus SDK wraz z dokumentacją i samouczkami. Jest to narzędzie moderskie, w pełni darmowe dla posiadaczy Metro Exodus lub Metro Exodus Enhanced Edition. Oczywiście narzędzia nie możemy używać do celów komercyjnych. Osobiście czekam na wysyp fanowskich projektów.

Znane są również wymagania sprzętowe dla tego narzędzia:

  • System operacyjny: Windows 10
  • Procesor: Intel Core 17-4770K (lub odpowiednik)
  • Pamięć: 8GB RAM
  • Karta graficzna: GTX 1070 / RTX 2060 / AMD RX VEGA 56
  • DirectX: wersja 12
  • Miejsce na dysku: 31 GB (nie licząc samej gry Metro: Exodus)

Sebastian Barysz, dziennikarz Polygamii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie