Microsoft przejmuje Activision Blizzard. Sprawie przyjrzy się komisja handlu

Microsoft przejmuje Activision Blizzard. Sprawie przyjrzy się komisja handlu02.02.2022 11:23
Czy przejęcie Activision Blizzard przez Microsoft nie oznacza monopolu?
Czy przejęcie Activision Blizzard przez Microsoft nie oznacza monopolu?
Źródło zdjęć: © GETTY | Anadolu Agency

Federalna Komisja Handlu (FTC) zbada przejęcie Activision Blizzard przez Microsoft. Chodzi o stwierdzenie, czy transakcja ta nie będzie stanowić zagrożenia w kontekście zachowania zdrowej konkurencji w branży.

Przejęcie Activision Blizzard przez Microsoft to ogromna transakcja, największa w historii branży gier wideo. Gigant z Redmond ogłosił wykupienie twórców takich hitów jak Diablo czy Overwatch za niespełna 69 miliardów dolarów. Cała transakcja ma zostać sfinalizowana latem przyszłego roku.

Jak donosi Bloomberg, sprawę dokładnie zbada Federalna Komisja Stanu (FTC), a nie Departament Sprawiedliwości. I zrobi to bardzo wnikliwie. Przewodnicząca FTC, Lina Khan, już jakiś czas temu zapowiadała, że będzie skrupulatnie podchodzić do prowadzenia dochodzeń antymonopolowych, w szczególności w kwestii transakcji przeprowadzanych przez największe firmy z branży technologicznych.

W tym przypadku nie mamy do czynienia z pustymi słowami. Federalna Komisja Handlu może pochwalić się wstrzymaniem dwóch dużych przejęć w branży technologicznej. Jedna z interwencji dotyczyła wykupienia przez Nvidię firmy Arm, producenta półprzewodników.

Kolejnym z przykładów zatrzymania tak dużej interwencji była blokada zakupu Aerojet Rocketdyne Holdings przez koncern zbrojeniowy Lockheed Martin.

Oczywiście te dwie interwencje ze strony FTC nie są jednoznaczne z tym, że transakcja na linii Microsoft - Activision Blizzard również zostanie zablokowana. Obie strony umowy muszą jednak liczyć się z tym, że kwestie związane z wykupieniem firmy będą dokładnie zbadane.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)