Zbiórka z sukcesem. Wydawca Pixela wypuści książkę o historii Amigii

Zbiórka z sukcesem. Wydawca Pixela wypuści książkę o historii Amigii

Historia Amigi Piksel po Pikselu
Historia Amigi Piksel po Pikselu
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
Barnaba Siegel
31.05.2021 15:35

Kilka książek o historii gier jest na naszym rynku - ale wciąż niewystarczająco dużo. Wydawca magazynów Pixel i PSX Extreme poprosił o pomoc w wydaniu czegoś specjalnego. I już wiadomo, że się uda.

Co prawda nie są to grube miliony, które aktualnie zbiera planszówka "Wiedźmin: Stary świat", ale to nie ma najmniejszego znaczenia. Najważniejsze, że fundowanie już przekroczyło 100 proc. A konkretnym celem zbiórki jest drukowana "Historia Amigi Piksel po Pikselu", czyli polskie, uzupełnione wydanie "The Story of Commodore Amiga in Pixels" autorstwa Chrisa Wilkinsa.

Wydawca, firma Idea Head Robert "Łapusza" Łapińskiego, ustalił próg na 45 tys. złotych. Po weekendzie na koncie wydawcy jest już niemal 50 tys. złotych. Książka będzie miała ok. 300 stron, zostanie opatrzona twardą oprawą i matowym papierem wewnątrz. Ukaże się we wrześniu 2021 roku.

Koszt książki w ramach zbiórki wynosi 60 zł. Jest również sporo droższych progów z przeróżnymi dodatkami. Jeśli łącznie wpłaconych zostanie 60 tys. złotych, każdy, kto kupił książkę, otrzyma także kompletne archiwum magazynów "Pixel" w formie PDF. Przy 70 tys. złotych nabywcy tytułu dostaną też płytę CD z polskimi utworami związanymi ze sceną Amigi.

  • Historia Amigi Piksel po Pikselu
  • Historia Amigi Piksel po Pikselu
[1/2] Historia Amigi Piksel po PikseluŹródło zdjęć: © Materiały prasowe

To kolejna, udana zbiórka Idea Head. W ciągu ostatnich miesięcy zebrano także pieniądze na wsparcie drukowanych magazynów "Pixel" i "PSX Extreme", reedycję "Puszki Pandory" oraz zbiorcze wydanie komiksu "KDP" autorstwa Michała "Śledzia" Śledzińskiego.

Tymczasem angielski oryginał w 2020 roku ukazał się w druku również za sprawą zbiórki społecznościowej. A jeśli ktoś ma ochotę obejrzeć go cyfrowo, na stronie wydawnictwa Retro Fusion Books znajdziemy go za darmo.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)