Pixel i PSX Extreme proszą o wsparcie. Ruszyła kampania na Patronite

Branża gier i internetowych mediów o grach ma się świetnie w pandemii. COVID-19 walnął za to potężnie w inne branże, a magazynom Pixel i PSX Extreme oberwało się podwójnie. Jeśli jest w waszym serduszku miejsce na "papier", chodźcie rzucić groszem.

Magazyny Pixel i PSX Extreme
Magazyny Pixel i PSX Extreme
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
Barnaba Siegel

Początek akcji na Patronite.pl zaplanowany jest na 12 marca na godzinę 12 pod adresami patronite.pl/PIXEL oraz patronite.pl/PSXEXTREME. Za wsparcie przewidziane są nietypowe prezenty - karty klubowe, spotkania online z redakcją, poszerzone numery pisma(!), gadżety czy imprezowe spotkanie, gdy pandemia odpuści. A skąd w ogóle taka decyzja?

Media drukowane mają pod górkę z oczywistych powodów - rzadziej wychodzimy z domu, centra handlowe bywają zamknięte, a niektóre kioski zwyczajnie splajtowały. Ale w przypadku Idea Head sytuacja jest jeszcze bardziej złożona.

- Działalność naszej firmy oparta jest na dwóch kluczowych filarach: organizacji targów i konferencji oraz wydawaniu czasopism, a większość przychodów generuje z eventów właśnie. Tymczasem od półtora roku nie zorganizowaliśmy ani jednej imprezy targowej czy konferencyjnej, z których zyski pozwalały nam przez poprzednie 10 lat spokojnie funkcjonować... - mówi Robert Łapiński, właściciel wydawnictwa.

Jedną z takich imprez jest słynne Pixel Heaven, impreza skupiona wokół tematyki retro i gier indie, mająca swoją część targową i branżową. Pierwotnie impreza miała odbyć się w maju, później pojawiły się dwa inne terminy, a ostatecznie całość odbyła się tylko w formie online. Ale PH to tylko jedna z kilku imprez, które organizuje Idea Head.

- Przez ostatnie półtora roku wypadło nam z kalendarza osiem dużych imprez, w tym dwie edycje międzynarodowych targów, które corocznie organizujemy w EXPO XXI od ponad 10 lat, największych na świecie w swojej branży. No i oczywiście Pixel Heaven 2020... Szczególnie ta ostania impreza to duży ból. Kiedy końcu przenieśliśmy się do co najmniej dwa razy większych przestrzeni niż Zajezdnia MZA, dogadaliśmy świetnych gości specjalnych i naprawdę kroiło się grubo, jak to mówią, również pod względem wystawców czy sponsorów. Pandemia zmieniła wszystko - dodaje Łapiński.

W przypadku magazynów "PSX Extreme" oraz "Pixel" stały dochód zapewniają prenumeraty. Ale jak potwierdza mi Robert, przychody z niej wcale nie pokrywają kosztów - a tymi są przecież nie tylko druk i dystrybucja, ale też opłacenie wszystkich autorów.

- Pomysł na Patronite.pl podsunęli nam sami Czytelnicy. Oba pisma mają dużą i zaangażowaną społeczność odbiorców, którym zależy na tym, żeby nadal się ukazywały w formie drukowanej i nie straciły na jakości. Wspólnie uznaliśmy, że model proponowany przez Patronite.pl jest świetnym rozwiązaniem, które pomoże nam przetrwać coraz trudniejsze czasy - kończy wyjaśnienie tej decyzji Łapiński

Trzymam kciuki za powodzenie akcji. Sentyment do papieru, do którego pisałem o grach bite 6 lat, to jedno. Ale jako redaktor prowadzący serwisu online widzę też wyraźnie, że jest wiele fajnych tematów, na które miejsca w sieci... po prostu nie ma. Bo giną w konkurencji z newsami. A o magazynach "Pixel", "PSX Extreme" czy "CD-Action" nie myślę jak o konkurencji, my po prostu się dopełniamy.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
magazyn pixelpsx extremewiadomości
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (28)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.