Puszka Pandory ufundowana. Wyjdzie kaseta na ZX Spectrum i emulacja PC

Puszka Pandory ufundowana. Wyjdzie kaseta na ZX Spectrum i emulacja PC

Puszka Pandory
Puszka Pandory
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
Barnaba Siegel
04.12.2020 18:49, aktualizacja: 02.03.2022 17:45

Zbiórka społecznościowa ruszyła 27 listopada, minął tydzień i cel zbiórki został osiągnięty. Wpłacono o wiele więcej niż 45 tys. złotych. i już jest pewne - pierwsza polska gra komputerowa doczeka się reedycji.

Autorem zbiórki jest Robert "Łapusz" Łapiński, wydawca magazynów "PSX Extreme" i "Pixel". A autorem gry jest Marcin "Borek" Borkowski, stały felietonista drugiego z pism. Ideą było, oczywiście, przywrócenie na rynek "Puszki Pandory" z 1986 roku.

Aby reedycja się wydarzyła, próg wpłat musiał przekroczyć 45 tys. złotych. To już się stało i pewne jest, że ruszy znów fabryka kaset. Przypomnijmy, że oryginał ukazał na komputer ZX Spectrum 48k, który odtwarzał gry oraz programy właśnie z kaset. Co za tym idzie - nie będzie wersji na dyskietce DVD.

Na szczęście autorzy akcji przewidzieli ten problem - w końcu wielu z nas o "Puszce" słyszało, ale ZX Spectrum nie miało albo dawno się go pozbyło. Dlatego dla wszystkich, którzy opłacą grę na kasecie (min. 80 zł), będzie też przewidziana emulacja na PC.

Oprócz gry samej w sobie (zapakowanej w tytułową puszkę), progi na zbiórce obiecują moc innych dodatków - są zestawy z grami planszowymi, "indykami", książkami, a i droższe z płócienną mapą z gry czy limitowaną, czarną edycją kasety. Do tego dodatkowe progi, która zagwarantują różne dodatki dla wszystkich nabywców kasety.

A kiedy "Borek" dostarczy produkcję? Jak piszą autorzy: "gra jako kod jest gotowa, jakoś przetrwała do dziś!". Przewidywany finał to styczeń 2021.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)