Zbiórka na grę Wiedźmin: Stary Świat ruszyła. W niecałe 24h mają 10 mln złotych!

Zbiórka na grę Wiedźmin: Stary Świat ruszyła. W niecałe 24h mają 10 mln złotych!

The Witcher: Old World
The Witcher: Old World
Źródło zdjęć: © Go On Board
Barnaba Siegel
26.05.2021 11:17

Polska ekipa Go On Board tworzy planszówkę Wiedźmin: Stary Świat we współpracy z CD Projektem Red. To zdanie wystarczyło do przekonania 25 tys. fanów Geralta, aby szybko i zdrowo sypnęli groszem wiedźminowi.

"Wiedźmin: Stary świat" to nastawiona na kooperację gra fabularna, którą zapowiedziano w lutym tego roku. Jak to z planszówkami bywa, wszystko zaczyna się od pre-orderów. To znaczy od finansowania społecznościowego. I jak to bywa w przypadku znanych marek, te szybko rozbijają bank. Ale żeby aż tak?

25 marca o godz. 15 ruszyły dwie zbiórki na "Wiedźmin: Stary świat". Dla polskich graczy w serwisie zagramw.to, dla międzynarodowej społeczności na Kickstarterze. Na pierwszym próg wymaganej sumy wpłat wynosił 100 tys. złotych, na drugim 1,1 mln złotych. Efekt?

Po 20 minutach gra została ufundowana na Kickstarterze, a w Polsce zebrano 200 proc. kwoty! Od startu zbiórki minęło 20 godzin, a na licznikach w momencie pisania tekstu jest już łącznie ponad 10,5 mln złotych, które wpłaciło ok. 25 tys. osób. Licznik wpłat kręci się jak szalony, w ciągu kolejnych dni na pewno wpłacone zostaną kolejne miliony.

Przypomnijmy, że tu wpłaty są w większości związane od razu z zamówieniem wstępnym gry. Podstawowy pakiet kosztuje 289 złotych lub 70 euro. Do wyboru jest także wersja deluxe. Różnica? Wersja standardowa zawiera potwory w formie znaczników, a rozszerzona w formie figurek.

Tradycyjnie - im większa będzie łączna pula wpłat, tym więcej będzie w grze dodatków. Przy puli 2 mln zł w polskiej wersji kupujący "odblokowali" 152 dodatkowe kart!

Wiedźmin: Stary świat - gra planszowa

Jak wygląda rozgrywka? To nie typowa gra nastawiona na rywalizację, a przygoda napisana dla jednej lub kilku współpracujących ze sobą osób. I jak zawsze, najlepiej po prostu obejrzeć ją w akcji, żeby zrozumieć, o co chodzi:

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)