Nie żyje Benoit Sokal. Twórca Syberii miał 66 lat

Strona głównaNie żyje Benoit Sokal. Twórca Syberii miał 66 lat
29.05.2021 13:33
Benoit Sokal zmarł w wieku 66 lat
Benoit Sokal zmarł w wieku 66 lat

Pamiętam, jak w październiku 2020 pisałem z radością o tym, że Benoit Sokal i ekipa Microids wracają do serii "Syberia" i pracują nad "Syberia: The World Before". Dziś okazuje się, że studio będzie musiało poradzić sobie bez utalentowanego Belga.

bECAFTWt

Benoit Sokal urodził się 28 czerwca 1954 w Brukseli. W 1978 r. zaczął współpracę z magazynem "À Suivre", gdzie stworzył serię "Inspektor Canardo", inspirowaną kinem noir. Z czasem seria zyskała na popularności, a jej główny bohaterem, tytułowy detektyw, który nie stronił od papierosów i alkoholu, doczekał się 23 zeszytów wydawanych w latach 1979-2013.

W latach 90. Sokal zainteresował się grami wideo. W jednym z wywiadów przyznał, że zrobił to... z nudów. Pierwszym owoce tych zainteresowań była przygodówka "Amerzone", do których Belg zaprojektował wszystkie lokacje oraz całą oprawę wizualną.

A potem przyszła seria "Syberia". Gra, którą osiągnęła spory sukces, trafiając do przeszło 500 tysięcy graczy, zyskała sporą popularność w Polsce i skradła m.in. moje serce. O czym piszę poniżej.

bECAFTWv
Nowa Syberia wkrótce, czyli kiedy? I oby była lepsza od koszmarnej "trójki"
Nowa Syberia wkrótce, czyli kiedy? I oby była lepsza od koszmarnej "trójki"

"Syberia" miała swoje wzloty i upadki, ale do dziś jest wymienia wśród najciekawszych przygodówek minionej dekady. Beonit Sokal pracował nad czwartą odsłoną. Nie wiadomo czy zdążył ją dokończyć. Za miesiąc świętowałby 67 urodziny. Studio Microids poinformowało, że twórca zmarł po wieloletnich zmaganiach z chorobą.

bECAFTXr