Zmien skórke
Logo Polygamii

Kazuma był tak zajęty cykaniem fotek, że opóźnił premierę Yakuzy 6

Na szczęście nie o rok.

Setki razy pisałem na Polygamii o swojej miłości do Yakuzy. Uczucie nadal pompuje moje serducho – Yakuza 0 była jedną z najlepszych pozycji zeszłego roku, przy której spędziłem obleśnie wiele czasu. Miała tylko pecha ukazać się w ciągu zasypanego większymi hitami kalendarza, dlatego nie udało mi się jej przepchnąć do redakcyjnej topki. Kazuma wybaczy. Wszak o większą tolerancję wobec jego serii walczę nieprzerwanie. A on mi teraz takiego psikusa zrobił. Oddam głos Sedze:

Premiera Yakuzy 6: The Song of Life została przesunięta do 17 kwietnia 2018 roku. To była dla nas trudna decyzja finansowa. Ale oprócz złych wieści mamy również jakieś dobre – opóźnienie umożliwia nam lepsze przygotowanie do premiery, dlatego 27 lutego do wszystkich graczy trafi demo szóstej Yakuzy, które pozwoli na późniejsze przerzucenie zapisu do pełnej gry. To również pierwsza okazja, żeby wszyscy mogli sprawdzić tytuł w ruchu.

Przesunięcie nie jest szczególnie bolesne, nabijam się. Pierwotnie w “Pieśń życia” mieliśmy zagrać 20 marca. Ten miesiąc jakoś wytrzymamy (zwłaszcza jeśli fani japońszczyzny wszelakiej zaopatrzyli się w Monster Hunter World). Za to przeprosiny w postaci demka z przerzucalnym save’em – a zatem najpewniej prezentującego sam początek fabuły – powinno zrobić dobrze marce. Sega nie może narzekać, bo Yakuza zaczęła drugie życie na anglojęzycznym rynku w zeszłym roku (nie bez znaczenia pozostają tutaj pewnie recenzje kultowych kanałów na YouTubie, na przykład Angry Joe Show). “Szóstki”, po ograniu na GamesComie, w podobnym stopniu się boję, co trzymam za nią kciuki. Nowy silnik graficzny może zmodyfikować zabawę w zły sposób. Ale o tym w kwietniu!

A może nadal nie jesteście do końca przekonani, że Yakuza to Wasza broszka? Upewnijcie się, albo demem, albo naszym tekstem. I potem śpiewajcie karaoke. Po raz ostatni z Kazumą. Przypominam, że “szóstka” to dla niego pożegnalna odsłona serii.

Adam Piechota

Więcej na temat:

Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
  Subskrybuj  
Powiadom o

Popularne wpisy

Popularne Gry