Ile zarobił Wiedźmin: Pogromca Potworów? Jest pierwszy raport

Strona głównaIle zarobił Wiedźmin: Pogromca Potworów? Jest pierwszy raport
02.08.2021 11:57
Wiedźmin Pogromca Potworów
Wiedźmin Pogromca Potworów

Wiedźmin: Pogromca Potworów był skokiem w nieznane dla spółki CD Projekt. Ale już dziś można zaryzykować stwierdzenie, że się opłaciło. Teraz przed twórcami trudniejsze wyzwanie.

bEJhweHp

Wiedźmin: Pogromca Potworów, czyli darmowa i mobilna gra, nawiązująca do uniwersum stworzonego przez Andrzeja Sapkowskiego, pomimo wyboistego startu zalicza kolejne sukcesy. Tytuł może pochwalić się już ponad 1 milionem pobrań na urządzeniach z systemem Android. Nie wiemy jeszcze, jak Wiedźmin radzi sobie na smartfonach iOS, ale można w ciemno zakładać, że równie dobrze.

To z kolei przekłada się na realną gotówkę. SensorTower, firma analityczna, cytowana przez serwis Pocketgamer, podaje, że w 7 dni od premiery Wiedźmin: Pogromca Potworów zarobił dla spółki CD Projekt 534 tys. dolarów, czyli 2 mln złotych. Raport mówi również o mikropłatnościach, z których skwapliwiej korzystają gracze ze Stanów Zjednoczonych niż Polski.

Warto przy tym dodać, że Pokemon Go w pierwszym tygodniu od premiery przyciągnęło do siebie ponad 10 mln użytkowników. Do tego wyniku jest zatem wiedźmińskiej grze daleko. Twórcy mają jednak przed sobą obecnie najtrudniejsze zadanie – utrzymać zainteresowanie graczy.

bEJhweHr
W tym roku zamierzamy wypuścić jeszcze jeden sezon. Takie tempo chcielibyśmy utrzymać na stałe, czyli myślimy o dwóch sezonach na rok. Podobnych wielkości. Sezon drugi jest w fazie produkcji, trzeci wyszedł z etapu koncepcyjnego. Wiem, co się będzie działo w sezonie czwartym, mam podejrzenia, co może się wydarzyć w piątym i szóstym.

 Mówił Przemysław Tarczyński w rozmowie z Polygamią. Pomysły zatem są, teraz czas na ich realizację.

Udostępnij:
bEJhweIn