Wiedźmin: Pogromca Potworów to hit. Niemcy, Anglia i USA też grają

Strona głównaWiedźmin: Pogromca Potworów to hit. Niemcy, Anglia i USA też grają
24.07.2021 10:36
The Witcher Monster Slayer
The Witcher Monster Slayer

Wiedźmin: Pogromca Potworów zaczyna piąć się w rankingach najpopularniejszych gier. I to nie tylko w Polsce.

bEECGrnV

To już chyba niechlubna tradycja i gra CD Projekt (za którą tym razem odpowiada studio Spokko) zaliczyła wyboisty start. Dzień premiery minął na wyczekiwaniu, aż gra zadziała, potem pojawiały się pomniejsze błędy, co z kolei skutkowało kiepskimi ocenami. Głównie od osób, które Wiedźmina: Pogromcy Potworów nie włączyły.

Nowy Wiedźmin od dziś za darmo. Twórca odsłania kulisy decyzji
Nowy Wiedźmin od dziś za darmo. Twórca odsłania kulisy decyzji

Kilka dni później sytuacja zmieniła się diametralnie. Po mobilnego (i bezpłatnego – dodajmy) Wiedźmina sięgnęło już ponad 100 tysięcy osób. W sklepie Google Play gra jest na pierwszym miejscu w rankingu "Top Games" i powoli zaczyna się piąć w zestawieniu najlepiej zarabiających tytułów (w grze są mikropłatności).

bEECGrnX

Wiedźmin: Pogromca Potworów zyskuje na popularności nie tylko w Polsce. W Niemczech gra jest już na 6 miejscu bestsellerów, w Wielkiej Brytanii plasuje się na pozycji 13, natomiast w USA na 39.

Wiedźmin: Pogromca Potworów. Zaraza, ile trzeba się tu nachodzić [Pierwsze wrażenia]
Wiedźmin: Pogromca Potworów. Zaraza, ile trzeba się tu nachodzić [Pierwsze wrażenia]

Nie posiadamy jeszcze danych z rynku azjatyckiego, ale tu nie należy się nastawiać na zawrotne liczby. "Największy rynek gier mobilnych, czyli Chiny, jest dla nas obecnie wyłączony. Wiedźmin: Pogromca Potworów oparty jest na mapach Google, a - jak wiadomo — tam Google nie działa" – tłumaczył Przemysław Tarczyński ze studia Spokko w rozmowie z Polygamią.

Dane dotyczą wyłącznie smartfonów z systemem Android. A jak sprawy się mają na iPhone'ach? AppStore liczby pobrań nie podaje, ale Wiedźmin: Pogromca Potworów jest na pierwszym miejscu "najpopularniejszych bezpłatnych gier".

bEECGroT