Wiedźmin: Pogromca Potworów to hit. Niemcy, Anglia i USA też grają

Wiedźmin: Pogromca Potworów to hit. Niemcy, Anglia i USA też grają

The Witcher Monster Slayer
The Witcher Monster Slayer
24.07.2021 10:36

Wiedźmin: Pogromca Potworów zaczyna piąć się w rankingach najpopularniejszych gier. I to nie tylko w Polsce.

To już chyba niechlubna tradycja i gra CD Projekt (za którą tym razem odpowiada studio Spokko) zaliczyła wyboisty start. Dzień premiery minął na wyczekiwaniu, aż gra zadziała, potem pojawiały się pomniejsze błędy, co z kolei skutkowało kiepskimi ocenami. Głównie od osób, które Wiedźmina: Pogromcy Potworów nie włączyły.

Kilka dni później sytuacja zmieniła się diametralnie. Po mobilnego (i bezpłatnego – dodajmy) Wiedźmina sięgnęło już ponad 100 tysięcy osób. W sklepie Google Play gra jest na pierwszym miejscu w rankingu "Top Games" i powoli zaczyna się piąć w zestawieniu najlepiej zarabiających tytułów (w grze są mikropłatności).

Wiedźmin: Pogromca Potworów zyskuje na popularności nie tylko w Polsce. W Niemczech gra jest już na 6 miejscu bestsellerów, w Wielkiej Brytanii plasuje się na pozycji 13, natomiast w USA na 39.

Nie posiadamy jeszcze danych z rynku azjatyckiego, ale tu nie należy się nastawiać na zawrotne liczby. "Największy rynek gier mobilnych, czyli Chiny, jest dla nas obecnie wyłączony. Wiedźmin: Pogromca Potworów oparty jest na mapach Google, a - jak wiadomo — tam Google nie działa" – tłumaczył Przemysław Tarczyński ze studia Spokko w rozmowie z Polygamią.

Dane dotyczą wyłącznie smartfonów z systemem Android. A jak sprawy się mają na iPhone'ach? AppStore liczby pobrań nie podaje, ale Wiedźmin: Pogromca Potworów jest na pierwszym miejscu "najpopularniejszych bezpłatnych gier".

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)